Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Hatchback

Silnik 2.0 16V 145KM 107kW
Rok produkcji 2001
Ford Mondeo III Hatchback 2.0 16V 145KM 107kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : idealna przyczepnosc
bardzo dobrze pare negatywnych rzeczy mozna sie dopatrzyc ale jestem wybredny a aut idealnych nie bedzie wszsytko zalezy od gustu na poczatku przed zakupem mondeusza myslalem o tymm aucie nienajlepiej ze to dziadostwo ale jak pierwszy raz wsiadlem to sie zakochalem niestety auto sprzedaje bo niemozna jesdzic dluzej niz rok jednym autem uwazam ze moja opinia moze byc uznana za bardzo wiarygodna poniewaz czesto zmieniam samochody do kazdego pozostaje sentyment ale portal ten powstal miedzy innymi do pokazania wam zalet i wad danego samochodu, nie jestem osoba taka jak poolowa uzytkownikow chodzi mi o przyslowiowego wujka henia co se kupuje auto raz na 15 lat ii sie madrzy jakie to ono jest fajne a innym nie jezdzil a swoje zachwala najbardziejj bo jest jego, ja probuje zawsze moje ooceny przedstawiac mozliwie obiektywnie o mondeo mozna w roznych opiniach wyczytac rozne rzeczy negatywne i pozytywne zadnych nie bede negowal poniewaz najlepsza opinia byla by od jednej osooby co by miala przynajmniej 4 mondea to wtedy by bylo dobre porownanie. mojemu autu stawiam miedzyinnymi tak dobra opinie poniewaz ono jest w idealnym stanie u poprzedniego wlasciciela stalo ciagle w garazu
Silnik dobry elastyczny, po miescie spokojnie daje sobie rade w zakresie od 1200 do 1800 obr prawie jak disel a to zasluga dobrego momentu, przyspieszenie niezle nawet przy predkosci 150kmh przy dodaniu calego gazu na 5 biegu czuc tzw wbijanie w fotel zjawisko to jest wyczuwalne do ok 190 kmh od 190 do 225 (bo tyle moj pojazd wyciagal) mozna bylo czuc delikatne przyspieszenie ale widzialem w oczach niejednego niemca zazdrosc jak go bralem na autobahnie:)) ale na powaznie to od 0 do 100 kmh jak na 147KM przyspiesza jak standardowe 2.0 ale potem od 100 do 200kmh to naprawde cos wspanialego. nie dalem tutaj celowo oceny 5 poniewaz czesto mialem wrazenie ze to auto jednego dnia mialo wiekszego kopa a drugiego z przyspieszeniem juz gorzej moze mi sie tylko wydawalo ale trzeba byc szczegolowym przy rzetelnej ocenie pojazdu i porzadek musi byc dlatego 4:))
zadnych problemow ze skrynia na miescie przy wyprzedzaniu (predkosc do 100kmh) i tak zawsze wrzucam 2jke dla lepszego efektu wtedy z mondka wyciagalo sie wszystko a kierowca pojazdow wyprzedzanych zawsze bylo glupio co wnioskowalem po zalu w ich oczach zalu ze oni tak niemoga w swoich 1.4:))) wsteczny bez zarzutow przekladnia precyzyjna ale tu moga bys sprzeczne zdania ale to poprostu trzeba potrafic zmieniac biegi jesli ktos ma z tym problemy to zawsze bedzie narzekal biegi bardzo dlugie:)))
i tutaj to jest to co mnie najbardziej zaskoczylo czyli idealna super przyczepnosc. z tak dobra przyczepnoscia niespotkalem sie jescze w zadnym innym samochodzie bez wlaczonego ESP nawet moj poprzedni samochod ktorym byl Mitsubishi FTO(nieduze sportowe auto niema go w polsce) nie pokonywal zakretow tak dobrze dodam ze mam opony 255 na 55 16 cali felgi, deszcz czy sucho auto zawsze ciezko bylo wprowadzic w podsterownosc jak juz lecialo w podsterownosci to latwo bylo wyprowadzic je z opresji poprzez wprowadzenie w nadsterownosc(o czym pisze nienormalni kierowcy mysle ze wiedza) zawieszenie dobrze sie wprawuje jedyny problem jaki wystepuje ciegle to stuki metaliczne z tylu auta ale moj mechanik mowi ze to tlumik ja z tym juz przejezdzilem 15 tys i nic sie niedzieje ale kiedys trzeba bedzie to zrobic ale to juz nastepny wlasciciel bedzie mial robote:)))
ocena 3 przez slaba widocznosc do tylu ale czujniki parkowania rozwiazuja problem problem moga sprawidz szczegolnie kobieta sredniej wielkosci slupki boczne ale pozatymi wadami reszta ok.
ergonomia wporzadku wszystko na miejscu tylko dwa detale sa ktore moga przeszkodzic codzienne uzytkowanie pojazdu mam na mysli popielniczka w bardzo kiepskim miejscu prawie pod dzwignia recznego bez oderwania wzroku od jezdni nie mozna z niej skorzystac ale ja jestem osoba ktora nietoleruja palenia w samochodzie wiec niemialem z tym problemu jest to tylko obiektywna uwaga. drugim slabym punktem jest podlokietnik bez mozliwosci regulacji do pozytywnych rzeczy mozna niewatpliwie zaliczyc nikomu niepotrzebne tak naprawde rzeczy ale zawsze cieszace oko chodzi tu o akcesoria takie jak elektryczne fotele, podswietlane dywaniki schowki kilka lampek do czytania automatyczna klima itp...
ocena 4 poniewaz jedna negatywna rzecz ktora jest parujaca przednia szyba w deszczowe dni trzeba przy zamknietych oknach zawsze jechac z przynajmniej czescia nawiewu skierowana na okna
tutaj doskonale nigdy nie spotkalem sie z jakakolwiek negatywna uwaga od moich pasarzerow a sam jako kierowca nie mialem na co narzekac
wyciszenie bardzo dobre moj samochod byl malo eksploatowany od 1wlasciciela co w zimie nie jezdzil auto zawsze stalo w garazu itp a zmierzam do tego ze auto cichutkie do predkosci 180kmh ale tutaj niezwykle dobrze sprawuja sie uszczelki w oknach przez ktore zaden ped powietrza nie wpda silnik idealnie wyciszony
spali ile sie wleje to napewno ale miasto z klima 11L jak mu katowany to wziol za kare 20L:)) trasa predkosc 150 8.3 140 7.6 130 7.1 120 6.7 naprawy to czesci tanie do forda chyba sa ja wymienialem tylko kable zaplonowe
z pewnoscia warte tych groszy
do niczego nie mozna sie przyczepic chyba
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 145KM 107kW [l/100km]