Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Hatchback

Silnik 1.8 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 2004
Ford Mondeo III Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Potwierdzam że jest komfortowe
Dobre auto z benzynowym silnikiem dla całej rodziny. Dużo miejsca, komfortowe warunku podróży.
Potwierdzam doskonałe opine o zawieszeniu. Samochód jest niezwykle wygodny. Z jednej strony świetnie się prowadzi i trzyma drogi, z drugiej rewelacyjnie tłumi wszelkie nierówności
Mam ciągłe zastrzeżenia co do widoczności. Ewidentnie przeszkadza mi przedni słupek przy spoglądaniu w bok. W tył też nie jest dobrze, ale to akurat kwestia długości całego auta.
Po wyczytaniu opinii nie było to zaskoczeniem ale i tak boli:) 10-11 litrów w mieście przy oszczędnej jeździe to jednak obciążenie dla kieszeni.
Boli spalanie w mieście. Jednak auto za tą cenę sprawuje się świetnie. Auto ani razu nie \"stanęło\", usterki były typowe i łatwe do naprawy chociaż części mogłyby być tańsze jak na model o takim stażu
Po kupnie samochodu miałem tylko drobne rzeczy do naprawienie, którymi poprzedni właściciel się nie interesował. Wymienić musiałem zębatkę silniczka regulacji wysokości fotela od kierowcy. Zębatka była plastikowa i ta usterka jest typowa i częsta w tych modelach. Musiałem podłączyć kabel AUX do gniazda znajdującego się w schowku, podobno fabrycznie wiele modeli ma go niepodłączonego:)
Do wymiany tylne łożysko. Ze względu na to że występuje ono wraz z piastą i czujnikiem ABS, jest to spory wydatek. Najtańsza oferta na necie to około 350zł. W watrsztacie wołają około 500zł. Problem z łożyskiem jest podobno typowy dla mondziaków, zaczyna ono coraz głośniej pracować na przestrzeni paru tysięcy przejechanych kilometrów

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 125KM 92kW [l/100km]

8,7