Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Hatchback

Silnik 1.8 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 2004
Ford Mondeo III Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
No cóż, dobry samochód z wyższą niż przeciętna awaryjnością. Nie mam do niego stosunku emocjonalnego - taki przeciętniak, oprócz jednej rzeczy podwozia - przy wyborze auta należy zawsze przejechać się Mondeo, to dobry punkt odniesienia.
Silnik 1,8 niestety jest zbyt słaby do auta, moc rozwija ciekawie: w miarę dobrze się zbiera z niskich obrotów, ale w okolicach 5 tys. przestaje właściwie ciągnąć i oprócz hałasu nie generuje niczego ciekawego, brakuje takiego ewidentnego przyrostu mocy w okolicach 4 tys. obrotów jak zwykle jest to spotykane w 16 zaworowych silnikach Na plus cichy i elastyczny (ze stałą prędkością da się jechać na 5 biegu 50 km/h).
Taka skrzynia dla faceta, chodzi dosyć ciężko ale pewnie (mi bardzo odpowiada), czasem przyhaczy. Zestopniowanie niezłe, jak dla mnie 2 i 3 mogłaby być trochę dłuższa.
Nic nowego nie wniosę do innych opinii, samochód do szybkiej i pewnej jazdy po zakrętach.
Nie najgorzej do tyłu przydałyby się czujniki.
Typowo niemieckie rozmieszczenie wskaźników, prosto i na temat. Sterowanie radiem przy kierownicy - za nisko czasem stukam kolanem.
Klimatronik. W zasadzie działa jak w każdym samochodzie, normalnie.
Tu wszystko ok: i wewnątrz kabiny i bagażnik.
Silnik jak pisałem cichy, zawieszenie nie hałasuje, ale ogólnie w kabinie głośność przeciętna dla klasy.
Tutaj jestem bardzo zaskoczony na plus. Auto jest bardzo ekonomiczne. W zasadzie jeżdżę tylko w Warszawie i czasem poza ale mimo to samochód bardzo mnie zaskoczył.
Trudno się do tego odnieść myślę, że koszty jakie poniosłem są akceptowalne.
Niestety samochód ogólnie jest dobry ale jego awaryjność to niestety chyba poniżej ogólnej średniej, może mam pecha. Zacieranie klocków w zaciskach, uszkodzone ogrzewanie przedniej szyby (grzeje 1/3 włókien), przepalające się pozycyjne, korozja listew przyszybowych górnych(można wymienić - 100 PLN sztuka, pękanie mocowania linki hamulca ręcznego.
Kontynuując: - sprzęgło kompletne (chyba trochę za wcześnie, dodam że nie jest to mój pierwszy samochód i raczej już wyrosłem z wyścigów itd)+ przeguby (uszczelniacze itd) - EGR - napinacz osprzętu - belka tylna (rozwulkanizowanie sworzni koszt 1800 PLN - końcówki drążków, stabilizatory - kolektor dolotowy (hałasujące słynne klapki) - korozja dolnych krawędzi drzwi, pod listwami uszczelniającymi Na plus należy dodać, że nigdy nie zatrzymał się w trakcie jazdy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 125KM 92kW [l/100km]

7,6