Ocena kierowcy - Ford Ka III

Ford Ka III 1.2 Duratec 69KM 51kW 2008-2016 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Zawieszenie
Układ elektryczny
Naprawde bardzo fajne autko.Miejsca jak na tak małe gabaryty dużo.Silnik z fiata (nie śmiertelny 1.2 :D).Wszedzie sie nim wcisniesz ,wsiada sie do niego bardzo wygodnie.Jazda nim sprawiała mi nim banana na twarzy :) Na miasto nie znajdzie sie tak fajnego maluszka w tych pieniadzach.Szczerze bardzo polecam !
Silnik fiata 1.2 69 koni montowany w Pandzie,500.Może i jakiejs astronimicznej mocy nie rozwija ,ale to ma sie toczyc oraz mało palić.Części kosztują grosze,dostępne w kazdym sklepie motoryzacyjnym.
Skrzynia dosc specyficzna,biegi wchodzily dosc gumowo.Na plus lepiej jak w Francuzach ! :)
Pod Forda zmienili amortyzatory bodajze i dlatego prowadzi sie lepiej niz 500.Na szerszych Felgach i oponach idzie jak po sznurku.
Samo w sobie auto bardzo ładne.Korozja pojawia sie na blotnikach przednich oraz laczenie zderzaka tylnego z blotnikiem tylnym.
Wszystko w nim widac,siedzi sie dosc wysoko.Nic nam pola widzenia nie zasłania
Wszystko jest pod reką dosłownie,jedynie do przelacznika kierunkow trzeba sie przyzwyczaic,bo jest dosc daleko porownujac do innych samochodow
Klima mroziła jak wsciekła,nagrzewało sie w momenie.Mrozy -20 nie były mu straszne
Przestrzeni naprawde duzo.Osoby siedzace z przodu naprawde maja duzo miejsca.Z tylu awaryjnie tez sie da 2 osoby przewieźć na chillu.
Wyciszenie takie same jak w innych mieszczuchach.Nie oczekujmy od niego wygłuszenia Mercedesa :D
Tanie autko w serwisie,obsłudze.Czesci dostepne tak naprawde wszedzie.Jak sie cos nawet zepsuje to nie nadszarpnie jakos budzetu
W tym przedziale cenowym nic lepszego sie nie kupi.Fiat 500 jest drozszy prawie 40%.Czy jest tego warty ? Wydaje mi sie ze nie.
Jakies spalone zarowki,szczotki w alternatorze czy wahacze przednie.Ale mysle ze po 13 latach i prawie 250 tys km to normalna sprawa
U mnie nic powaznego sie nie wydarzyło ,a naprawde nieraz w terenach gorzystych mial ciezko.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 Duratec 69KM 51kW [l/100km]

Ford Ka III