Ocena kierowcy - Ford Galaxy III Van

Krzysiek S., 16 lat temu
Silnik 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Rok produkcji 2007
Ford Galaxy III Van 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : jak już pisałem 2.0 silnik rewelacja ciekawe jak idzie z 2.2 ?!?
Wygodne auto dla rodziny. Szybki dynamiczny i oszczędny silnik dający radość z jazdy.
2.0 TDCI - teraz widzę swój błąd, że nie zdecydowałem się na ten silnik jak kupowałem Focusa, mocne 140 KM jak na tą masę to daje radę, elastyczny i zawsze wystarczy zeby wyprzedzić, jestem pod wrażeniem.
Nie mam zastrzeżeń chodzi dużo płynniej niż ta 5cio biegowa w Focusie, może rzeczywiście jak już ktoś napisał za krótkie przełożenia ale i tak super.
No cóż Focus ma super układ jezdny ale Galaxy niewiele się różni i nawet na ostrzejszych łukach można chodzić powyżej setki przechyli sie lekko i tak sunie stabilnie po łuku cool!!!
bardzo dobra ale na wsteczu i tak trzeba sobie pomóc parkometrem.
trudno tu narzekać na cokolwiek albo się podoba albo nie wg gustu, pełno miejsca, pełno schowków, łatwe sterowanie radiem klimą itp najgorsze ze system sterowania głosem mam po niemiecku i teraz sie muszę poduczyć szprechać.
podgrzewane fotele przednie to nie mus ale duży plus miałem też w focusie. Podgrzewana szyba przednia to też przydatna rzecz tez znam to z Focusa - ok, rzeczywiście szkoda że się nie da dogrzewać mocniej tyłu.
Duuużo miejsca i więcej mi nie potrzeba, siedzi się wygodnie w pełnej pozycji oczywiście siedzącej.
Cichszy silnik od 1.8tdci ogólnie lepiej wyciszona kabina niż w focusie.
Aż się zdziwiłem bo pali mi jak focus z 1.8tdci/ Jak jeżdżę po mieście i daję ostro gazu to i tak osiąga 8.0-8.2l Na trasie jadąc spokojnie bez problemu 5.2l a jadąc trochę ostrzej to 6,4l
wg mnie to cena jest adekwatna do marki i samego modelu ale opcje są trochę za drogie.
póki co nic się nie psuje ale juz wiem na co zwracać uwagę bo miałem innego forda
póki co nic się nie psuje

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW [l/100km]

6,6