Ocena kierowcy - Ford Focus IV Kombi Facelifting

irek, 2 dni temu
Silnik 1.5 ECOBLUE 115KM 85kW
Rok produkcji 2024
Ford Focus IV Kombi Facelifting 1.5 ECOBLUE 115KM 85kW od 2023 - Oceń swoje auto
Fokus kombi active diesell 115 KM, automat. Po pół roku wrażenia pozytywne. Moja ocena ogólna .8/10. Wygląd zewnętrzny 10/10. (Super wygląda wersja Active color blue).to mnie zachwyciło.... Wygląd wewnętrzny 5/10. (spora wada w środku nudno, czarno i plastykowo, fotele zwyczajne bez szału. jedyny bajer to dwa wielkie elektroniczne tablety, no i brak fizycznych przycisków powoduje że wygląda biednie i samochód sprzed 20 lat. Nadmienie że mam wersję praktycznie full gdy chodzi o wyposażenie. Odnośnie foteli można kupić wersję ze skóry, która też jest położona na desce rozdzielczej co wygląda super...ALE ....dla Polaków w polskim salonie Forda tego nie kupicie (nie ma takiej opcji) .....a na zachodzie dla Niemców czy Anglików tak....ciekawe dlaczego???? Odnośnie wyglądu w środku skoda octawia ( o której myślałem) w środku bije na głowę fokusa....wygląda tak jakby dzieliło je z 20 lat...śkoda naprawdę w środku zrobiła na mnie wrażenie....Szkoda że w fokusie tak to wygląda. Wyposażenie 10/10. Praktycznie mam full wersję. Wszystko grzane (szyba, fotele, kiera lusterka) , matryce, dzwięk B&O, hak, koła 18, bezdotykowa klapa, nawi. wszystkie możliwe elektroniczne funkcje wspomagania kierowcy (tempomat adaptacyjny), Fotele AGR, Jedynie czego nie dobrałem to samoparkowanie (bezsens) i szklanego dachu - resztę mam w aucie. Dopłata do mojego wyposażenia kosztowała 23 tys. Takie samo wyposażenie w octawi lub golfie kosztowałoby z dwa razy więcej. Dobrze to sprawdziłem i to był jeden z powodów dlaczego wybrałem forda. np hak w fokusie 1700 w octawi 4300 zł !!!! Napęd i skrzynia 8/10. Bałem się tej mocy 115 KM (przed zakupem nie miałem jazdy próbnej z tym silnikiem nie mieli takiego w salonie) - wydawało się ze to nie dużo - ale okazało się, że w zupełności mi to wystarcza , całkiem nieźle przyśpiesza i jest ok. Jak ktoś lubi dynamicznie i często przyśpieszać może mu zabraknąć. Dla mnie w zupełności mi wystarcza. Automat A8. Wydaje się dobry gładko bez rwania zmienia biegi, ale trudno mi to ocenić bo to mój pierwszy w życiu automat.... Inne uwagi: --- Tylna klapa otwierana bezdotykowo - kapitalna - warto dopłacić 3200 zł (wcześniej tego nie miałem) i bardzo przydatna funkcja --- światła matrycowe .wow!!! kosmos jak to działa, 4600 zł - długo się wahałem i na szczęście to mam. Koniecznie musicie to kupić ale pod warunkiem że często jeździcie po zmroku. Jak rzadko śmigacie w ciemnościach nie warto stracić 4600... --- System SYNK 4 - taki sobie często zrywa połączenie z telefonem i kilka razy się zawiesił , menu dotyczące audio głupie i nie wygodne by wybrać płytę muzyczną - trzeba dusić aż cztery razy... System bardzo NIEINTUICYJNY - Ciągle długo muszę czegoś szukać a jeżdżę już pół roku - w poprzedniej 7 letniej kia było dużo lepsze i prostsze menu --- System dzwięku B&O 10 głośników i SUB 3300 ZŁ - Jest ok ALE spodziewałem się znacznie więcej. w zasadzie nie słyszę jakiejś dużej różnicy jak w poprzedniej kia seed którą miałem 7 lat i były zwykłe głośniki.... --- ja dokupiłem gwarancję za 4600 zł i mam na 6 lat lub 180 tys - na pewno warto to zrobić - w końcu to automat! --- SPALANIE - przy delikatnej i normalnej jeździe 5-6 litrów jak przyciśnie się mocno 7 -7,5 l. Na koniec. Jest parę drobnych wad fokusa - ale jestem zadowolony
ok

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 ECOBLUE 115KM 85kW [l/100km]