Ocena kierowcy - Ford Focus III ST

Ford Focus III ST 2.0 EcoBoost 250KM 184kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Zawieszenie
Układ elektryczny
Jak ktoś szuka hothatcha to jest idealny wybór.Jak to auto sie klei do drogi,to mysle ze GTI podjazdu do niego nie ma.Po przesiadce z Dziadkowoza(Mercedesa :D) inna bajka zupełnie.Na drodze potrafi zaskoczyc wiele usportowionych aut :) Jak ktos szuka jeszcze wiecej emocji to szedłbym w RSa(ale wiadomo tam siedzi silnik wyzszego ryzyka).
Silnikowo petarda,zbiera sie od samego dołu.Nie czuć w nim turbodziury.Ważne jest to by zmieniać olej co max 6-7 tys km.Kto siedzi w temacie że wystepuje tu temat LSPI i nie wolno tego auta butować od samego dołu,bo silnik /tłok powie Papa :D
Skrzynia dość precyzyjna,lecz według mnie shortshifter by tu zrobił ogromną robote.Nie jest źle :D
Poezja ,tak jak Foka sie prowadzi to jest nie do opisania.Lepiej słuchajacego sie auta nie miałem jeszcze.Zawieszenie zestrojone jest typowo pod sport ,więc nie liczcie na komfort Mercedesa,ale nie po to sie kupujr Hothatcha :D
Linia auta cudowna,najlepiej narysowany Focus ze wszystkich generacji.Jeszcze te lampy adapatacyjne naprawde robia robote.
Gdyby nie kamera cofania ,to szczerze malo co w lusterkach widac.Słupki zasłania duzo,szyba tylna stosunkowo malutka
Deska w fordach osobiscie mnie porywa.Strasznie przytłacza kierowce.Wiadomo do przezycia ,ale inne marki pod tym wzgledem wypadaja lepiej.Jakosciowo Golf jest lepiej zrobiony w srodku..
Klimatyzacja smigala aż miło.Przyciał sie pary razy nawiew na szybe ,ale od czego to zalezało to nie wiem :)
Tutaj nie wypowiem sie zbyt pochlebnie ,bo po prostu jak na ten gabaryt miejsca dla paserow jak o kierowcy nie ma za dużo.Auto z zewnatrz wyglada na duże ,a srodku jakbym do fiesty wchodzil :D A Fotele Recaro wygladajace na majsterszyk ,ale robic dluzsza trase w nich to musisz byc naprawde chuda nie zbudowana osoba by w nich wytrzymac :S
Wyciszenie jak na auto klasy kompakt naprawde bardzo dobre.Po Foce kupiłem Mini(BMW) i wyciszenie 2x gorsze a niby segment „premium”.
Ford nie jest jeszcze drogi w utrzymaniu.Wiadomo trzeba lac specjalne oleje o danej specyfikacji producenta (sa troszke drozsze niz normalne( ,ale do przeżycia.Kupujac hothatcha musisz sie liczyc z kosztami wyzszymi typu tarcze klocki i osprzet silnika
Naprawde sportowe auto za w miare rozsadna cene.W tej grupie cenowej dostaniesz jeszcze GTI ,Megane III RS ale Fokus wypada najlepiej jak dla mnie z calej trojki.
Za maly przebieg mialem by cos wystapilo.Teraz rodowod Europejski stosunkowo mial na to wplyw.
Bez usterek w moim przypadku.Z tego co widac jakies usterki powazniejsze dotykaja osoby co albo kupily samochod z dos duzym przebiegiem albo z rynku Amerykanskiego.Wiadomo auto sportowe w koncu wiec dziadek do kosciola nim nie jezdzil :D

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 EcoBoost 250KM 184kW [l/100km]

12,2