Ocena kierowcy - Ford Focus III Sedan

kubex955, 8 lat temu
Silnik 2.0 Ti-VCT 162KM 119kW
Rok produkcji 2014
Ford Focus III Sedan 2.0 Ti-VCT 162KM 119kW od 2012 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Przy pierwszym hamowaniu oparłem się o kierownice.
Nie daję oceny "doskonale" ponieważ brakuje w tym samochodzie konkretnej ochrony antykorozyjnej podwozia.
Póki co wszystko sprawuje się doskonale, mogę przyczepić się jedynie do delikatnego drgania silnika. Myślałem, że silnik na wtrysku bezpośrednim będzie stał jak "dzwon"
Powershift 6 biegów automat, zmiana biegów jest nie odczuwalna jednak zmiana z 1 na 2 jest zauważalna, poczekam na aktualizacje, może coś w tej kwestii się zmieni.
Auto jest bardzo przewidywalne, bardzo dobrze się prowadzi i hamuje. Hamulce w porównaniu do vectry zatrzymują samochód w miejscu.
Mogło by się wydawać, że przez taką dużą przednią szybę, będzie bdobra widoczność jednak słupki A trochę przeszkadzają.
Fotele są dobrze dopasowane do ciała, trzymają w zakętach, wszystkie przełączniki są umiejscowione "pod ręką"
Auto ma bardzo dobre ogrzewanie, jak i bardzo wydajną klimatyzację, Auto bardzo szybko się rozgrzewa do temperatury roboczej.
Jest trochę ciasno, dla komfortowego podróżowania dla 2 osób, może być, ale wtedy robi się bardzo mało miejsca na nogi z tyłu.
Nie jest to limuzyna z najwyższej półki, ale jest dobrze. Słychać delikatny szum przy drzwiach.
Silnik 2.0 160km na wtrysku bezpośrednim spala około 7,5l /100km. Myślę że jest to całkiem dobry wynik przy tej mocy.
Nie mam się do czego przyczepić.
Nie było jeszcze żadnych usterek.
Brak, zbyt krótko mam te auto

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Ti-VCT 162KM 119kW [l/100km]

8,3