Ocena kierowcy - Ford Focus III Hatchback 5d

średniozadowolony, 9 lat temu
Silnik 1.6 Duratorq TDCi DPF 115KM 85kW
Rok produkcji 2012
Ford Focus III Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi DPF 115KM 85kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
dobry ale delikatny układ paliwowy
przy 40tyś był zrobiony serwis (auto na gwarancji) a przy 41tyś auto przy prędkości około 140km/h straciło moc i mogłem jechać tylko 50km/h. żadna lampka się nie zapaliła ani żadnej informacji na komputerze. zjechałem z autostrady. laweta zabrała auto do serwisu. po 3 dniach dostałem fakturę na 600zł - filtr paliwa . Pan w serwisie rozwodził się że silnik ma mały filtr, że trzeba najlepiej na shellu tankować i że filtr się wymienia co 60tys ale w Polsce takie paliwo, że...filtry siadają. Problem w tym że ja tankuje cały czas na shellu i często kupuję tą Shell V-Power żeby przeczyścic układ wtryskowy...
skrzynia 6-sta rewelacja ale to już tradycja w fordzie.
jakość układu jezdnego - to jest jeden ważniejszych powodów dla których ludzie kupują fordy. mogę wchodzić w ciasny łuk przy 120km/h a on jedzie jak przyklejony, żadnych przechyłów. nic, jak przyklejony.
widoczność dobra z wyjątkiem tylnej, małej szyby, ale w hatchbackach tak już jest
Klimatyzacja manualna katastrofa. wkurza mnie to że cały czas się załącza kiedy chcę dać nawiew na przednia szybę. nie można tego dziadostwa wyłączyć. teraz pluję sobie w brodę za skąpstwo. mogłem kupić wersję titanium z autumatyczną klimą.
dla kierowcy jest bardzo mało miejsca. na szczęście żona nim jeździ - dla kobiety idealny. ja mam 176cm i jestem średniej budowy ale ledwie się mogę tam pomieścic. miałem kiedyś fiestę z 1993r i było dużo więcej miejsca. teraz te drzwi są grube, musowo podłokietnik i deska rozdzielcza wchodząca na kierowcę to niestety standardy w nowych autach. bezpieczeństwo, bezpieczeństwo...
gdyby nie liczyć kosztów jakie za wymianę oleju czy filtra liczy sobie serwis, to póki co koszty są bardzo niskie - tylko paliwo

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratorq TDCi DPF 115KM 85kW [l/100km]

5,3