Ocena kierowcy - Ford Focus III Hatchback 5d

Marek L., 11 lat temu
Silnik 1.6 Duratec 125KM 92kW
Rok produkcji 2011
Ford Focus III Hatchback 5d 1.6 Duratec 125KM 92kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Nie jest to najgorszy samochód na rynku. Kupiłem go głównie z przywiązania do marki. Przyznaję szczerze, że jest to mój ostatni Ford. Chyba czas na zmianę. Może to wina tego, że posiadałem Focusa I i II? Może mi się już wszystko opatrzyło!?
Gdzie podziały się te KM? Na niskich obrotach nie jedzie, a na wysokich? Wrasta tylko hałas-ciągle nic się nie dzieje. Chyba czas wziąć lekcję od Japończyków, albo Koreańczyków i w końcu zacząć budować porządne wolnossące silniki.
Jest postęp do Focusa II. Ale ciągle to \"gumowe\" wybieranie biegów istnieje.
Co generacja to niestety coraz gorzej. Jednak I generacja była genialna. Teraz jest przeciętnie. Na dziurach dobija, na poprzecznych nierównościach potrafi zabujać. W ostrych zakrętach mocno podsterowny.
Nie ma na co narzekać.
Szkoda, że nie wzięli przykład z VW. Po co tyle tych przycisków? Na początku byłem zachwycony teraz wysłałbym to do poprawy.
Dla mnie wystarczająco, chociaż w upały może być ciężko.
Jechałem ostatnio Civic IX. Było mi wstyd. Tam jet komfort porównywalny do Mondeo. U mnie nie ma miejsca dla pasażerów, o bagażniku nie ma sensu wspominać - żenada.
Na polskich drogach nie ma przebacz. Coś dobija, to półka się odezwie, to coś zaskrzypi. Dokuczliwy hałas spod maski na wysokich obrotach.
Jeśli się nie jedzie szybko to jest akceptowalne, gdy się chce pojechać szybciej wzrasta diametralnie. Szkoda, że osiągi nie idą z tym w parze.
Po rabacie zapłaciłem za samochód niewiele ponad 60000, więc wszystkie niedoróbki są mniej bolesne.
Ciągłe skrzypienie deski rozdzielczej, skrzypienie półki w bagażniku. Dla mnie to nie są usterki, ale jest to mocno irytujące. Dodatkowo drzwi zamykają się z takim hukiem, jak w Ładzie mojego ojca, ale było to dwie dekady temu.
Wymiana przegubów, trudności z odpalaniem silnika w zimie (podobno wina akumulatora, ale serwis nie umiał tego załatwić pomimo zakupu nowej baterii). Lakier rysuje się od samego patrzenia.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratec 125KM 92kW [l/100km]

8,1