Ocena kierowcy - Ford Focus II Kombi

gusek, 13 lat temu
Silnik 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Rok produkcji 2005
Ford Focus II Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW 2004-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Bajka! Ten motor nie pozwala zasnąć za kierownicą. Przypuszczam, że trudno byłoby przesiąść się na słabszą jednostkę. Ten samochód nadaje się głównie w trasę. Jest twardy (trochę to przeszkadza w cyklu \"po dziurach\") ale odpłaca z nawiązką w wyższych biegach
Przeniesienie napędu : Pedał gazu - przestał reagowac pewnego wilgotnego dnia. Włączyłem ogrzewanie na full i usterka ustąpiła :)
Karoseria : zamek w klapie - chyba woda się dostała i skorodował, nie działa
Na koniec uwaga. Motor szybko się \"zamula\". Na codzień jezdzę tylko do pracy kilka km. Po miesiącu takiej jazdy silnik traci dynamikę, gdzies gubi moment obrotowy. Mam wrazenie ze jest jednakowy w całym zakresie obrotów. Dopiero po przejechaniu 300-400km w trasie wraca drapieżny charakter. To potwierdza, że auto z tym konkretnie silnikiem powinno być eksploatowane w trasie. Polecam wszystkim lubiącym dynamiczną jazdę.
Mocy nie brakuje :)bardzo elastyczny Kultura pracy - benzyna to to nie jest... Podoba mi się dodatkowa porcja momentu obrotowego (chyba 20Nm) przy nagłym dodaniu gazu - dostaje kopa, to jest odczuwalne. Oczywiście wykorzystanie mocy wiąże się ze zużyciem paliwa ale rozumiem, ze opinii o tym silniku nie czytają osoby szukające spalania rzędu 4l/100km
Jak ktoś chce oszczędnie ruszać to jego prawa ręka się napracuje, jest w czym mieszać :) Oczywiście dłużej wciskając pedał gazu spokojnie przekroczymy 100km/h na 3-ce 6-tka ciągnie wyraźnie dopiero od 160km/h uwielbiam ten moment...szkoda że autostrad brakuje
już w foce I był dobry tutaj to prawie perfekcja Nie bede sie rozpisywał, mozna poczytac w testach, samochód \"słucha\" kierowcy :) Warto wspomnieć o możliwości wyboru trybów jazdy: normal, komfort, sport
Jest dobrze
wszystko na swoim miejscu, ja mam wersję z nawigacją wiec bajeczka (szkoda że nie mozna wgrac Automapy, bo to co oferuje producent nie spełnia oczekiwań)
Niestety brakuje mi podgrzewania przedniej szyby (może dlatego ze furmanka pochodzi z Italii) Poza tym jest ok, dwustrefowy klimatronik nie zawodzi, nawet zimą szyba stosunkowo szybko się rozmraża, a odparowywanie trwa kilkanascie sekund
trudno to ocenic...kierowcy nie brakuje miejsca, no może w długiej trasie przydałoby się dłuższe siedzisko. Chciałbym kiedys miec mondeo, ze względu własnie na siedzisko jak rowniez miejsce dla dzieci z tyłu
Tutaj trochę jestem zawiedziony Trudno słuchać muzyki przy prędkości autostradowej Dlatego wyłączam radio dodaję gazu i słuchał szumu :)
Ford odstaje pod tym względem od np. Toyoty, DCI czy TDI. Sądzę, że różnica waha się w granicach 1 litra/100km. Poza tym serwisy kroją a kompetencje marne - byłem w jednym z Warszawskich żeby dokładnie sprawdzić czym będę jezdził, nastawieni na trzepanie kasy. Zostawiłem tam ponad tysiaka, wymienili olej, płyny, wytrzepali amorki (zaraz chcieli wymieniac...)
Jak wspomniałem, chwilowa awaria pedału gazu, zepsuty przycisk w klapie bagaznika, poza tym nie mam się do czego przyczepić
Odpukać, nie zawiódł mnie

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW [l/100km]