Ocena kierowcy - Ford Focus II Kombi

hand_bud@interia.pl, 16 lat temu
Silnik 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Rok produkcji 2005
Ford Focus II Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW 2004-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Poprzedni Fokus był swietny, kupiłem go pod koniec produkcji i usunieto w nim większość usterek ten to poczatek produkcji, nastepnym razem kupię samochód schodzący z produkcji .UWAGA NA SERWISY .
Inne : wadliwy zawór EGR lub partactwo serwisu.
Karoseria : śniedzieją wszystkie plastiki na zewnątrz po 33miesiącach od wyprodukowania ,lepsze materiały są w butelkach PET.
Układ hamulcowy : klocki na 40 przy delikatnej jeżdzie a tarcze na 80 tyś km.
gdyby serwis był na poziomie to całkiem udany samochód szczególnie silnik 2.0 TDCI bardzo elastyczny i oszczędny najbardzej minie zaskoczyło to że na 6 biegu samochód normalnie przyspiesza 90 k/h na obrotomierzu 1500 obrotów spalanie 4,0 l na 100.max predkość to 210 przy 4000/min.
za nowy samochód zapłaciłem 82500zł po trzech latach wartosć ok 45000 zł to boli,no i serwis klocki hamulcowe przód z wymianą 360 zł +tarcze 280 za sztukę to porównywalne do serwisu merca.
cztery razy wymieniany był zawór egr w serwisie w ursyn carsie ,za każdym razem zajmowało to ok 3/4 dni .Wtym czasie oczywiscie wypożyczałem odpłatnie samochód zastępczy 500/600 zł.Mechanicy urwali pedał gazu co sie okazało w serwisie w forda w Radomiu.Przy przebigu 148000 tyś km padł alternator. Poprzednim Fokusem 2003r przejechałem 162000 km z jedną awarią zestaw wskażników przy przebiegu 12000 km . i nic więcej.
Serwis tak zwany autoryzowany jest wręcz fatalny ,ostatnio w Radomiu chciałem wymienić baterie w pilocie i kazali mi czekać trzy dni bo nie było elektryka . ostrzegam fokusowiczów przed serwisem Ursyn cars,mechanicy mają po 20 lat i po prostu uczą się naprawiać nasze samochody.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW [l/100km]

Ford Focus II Kombi