Ocena kierowcy - Ford Focus II Kombi

sdm6777, 4 lata temu
Silnik 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Rok produkcji 2008
Ford Focus II Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Miałem Focusa kombi Mk2 1.8tdci z 2008 roku w wersji jeśli się nie mylę Gold-X. Zrobiłem ok 12 tys km tym autem. Miało swoje plusy i minusy jak każdy samochód. Poniżej postaram się opisać każdy aspekt
Silnik dość głośny, troszkę niska kultura pracy. Niestety również mało elastyczny jak na diesla. Kopa miał niezłego, tu nie można narzekać. v-max 190 km/h. Przy tej pojemności, 115KM i 280 Nm powinien pójść 200 wg mnie. Ale i tak osiągi miał wystarczające
bez zarzutu. Może poza tym, że przydałby się 6-ty bieg na trasę
Jak to w Foczce, bdb.
jakieś minimalne naloty rudej się ujawniły tu i ówdzie, ale bez dramatu.
widocznośc dobra, duża przednia szyba, tylna też dość spora. Nie miałem czujników cofania, a w nic nie przydzwoniłem, więc jest nieźle
Ergonomia była bardzo dobra. wszystko pod ręką.
Klima chłodziła bardzo dobrze, ogrzewanie też OK. Za minus uważam automatyczne włączanie grzania przedniej szyby, które załaczało się w temp. poniżej 4 st. a niez awsze szyba była zamarznięta
Jak to w kompakcie, nie było źle, ale myślę, że Ford mógł nieco lepiej to zrobić np. dać nieco krótsze i niższe siedziska z tyły, oparcie kanapy pod troszkę większym kontem i by było wygodniej. Zwłaszcza w dłuższej trasie. A i miejsca optycznie byłoby więcej. Kabina szeroka, podłokietnik z przodu też więc to na +
Tu mogłoby być lepiej, chociaż w trasie przy 120-130 km/h było relatywnie cicho
Ogólnie auto nie było awaryjne, spalanie też nie było kosmiczne, ale już np rozrząd kompletny to ponad 1500 zł (chodzi o kasetę olejową, którą wymienia się co 180kkm lub co 10 lat, a wystepuje ona w tym silniku od 2008 roku), tak poza tym to ceny części do Forda nie są wysokie.
Focusy są tanie więc mają dobry stosunek jakości do ceny. Osobom, które szukają takiego auta polecam rozglądać się za bogatszymi wersjami typu Ghia/Titanium. Moja miała np grzaną przednią szybę, climatronic, podlokietnik z przodu, ale nie miała podłokietnika z tyłu, lampki na tylną kanapę, czujników cofania, kiepskie radio 6000CD
wymieniłem rurę turbo bo była zapocona, przelew, klocki, tarcze. radio trochę kiepsko zbierało stacje. Tak poza tym auto raczej niezawodne
Nie doświadczyłem

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW [l/100km]