Ocena kierowcy - Ford Focus II Kombi

Pilara, 11 lat temu
Silnik 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Rok produkcji 2008
Ford Focus II Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Auto polecam,jest przede wszystkim niezawodne,brak awarii jak do tej pory.Wybrałem tę wersje diesla bo nie ma ona tego idiotycznego filtra cząstek stałych(DPF)kłopotliwego dla tych którzy jeżdza głównie w mieśćie.
silnik jak na leciwą już konstrukcję uważam za bardzo udany,jest dynamiczny,elastyczny szczególnie na trzecim,czwartym biegu.Mimo że posiada ukł.wtryskowy common-rail,jest dość głośny.Do tej pory ZERO AWARII.
precyzyjna,bez haczenia biegi są wpinane.
już focus 1 którym jeżdziłem 3 lata trzymał się doskonale drogi,ale 2-ka jest jeszcze lepsza.Sama przyjemność prowadzenia,precyzyjny układ,mała średnica skrętu.kierownica szczególnie w ustawieniu sport,daje poczucie pewności panowania nad autem.
Widoczność do przodu i na boki jest dobra,ale do tyłu,chyba przez szerokie słupki kiepsko.W focusie 1 było znacznie lepiej.
Bez fajerwerków,wszystko funkcjonalnie,przejrzyście,czytelnie.Osoba która prowadzi focusa poraz pierwszy od razu wie wszystko(trochę nudno)
Wydajna,szyby rzadko parują,oczywiście jak dba się o suche dywaniki zimą i jesienią!Gdyby jednak zaparowały,chwila pracy klimatyzacji i problem z głowy.
Napewno nie jest to lider przestrzeni,z przodu jest ok,ale z tyłu szczególnie dla trzech osób jest ciasno.Bagażnik jest wyrażnie mniejszy od wersji kombi focusa 1.Pojemnośc w litrach podawana przez producenta nie jest znacząco mniejsza od jedynki,ale moje odczucia są inne.
Diesel to diesel hałasować musi i tak jest też w tym focusie.Poruszając się do 120 km/h jest ok.Przy prędkościach autostradowych bardziej jak silnik przeszkadza szum powietrza.
Ta wersj silnika czyli 115 km jest idealna na trase,w mieście dużo pali,zimą nawet 10,5,ale na trasie rewelacja.Jazda do 100km/h wynik 4,4l Autostrada za naszą zachodnią granicą z prędkościami 150-180 km/h to wynik 6l.Cześci zamienne droższe jak do Opla,podstawowa coroczna wymiana tj olej,filtr oleju,filtr paliwa,filtr kabinowy,filtr powietrza to wydatek ok 320 zł.Z uwagi na to że w moim aucie nie zepsuło się do tej pory NIC!uważam że ekonomiczność jest doskonała.
te auta są coraz tańsze i jako auto rodzinne spisuje się doskonale.
Super brak awarii.Irytują mnie tylko hałasujące wyceraczki i to te z górnej półki bosch,valeo.
Brak awarii!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW [l/100km]