Ocena kierowcy - Ford Focus II Kombi

Silnik 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Rok produkcji 2006
Ford Focus II Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Jezdzi jak 130 koni
Chyba najlepszy zakup jaki mogłem zrobić. Auto jest \"prostolinijne\", bez bajerów, jeździ szybko, pali mało. Poza tym bardzo je lubię!
Bardzo dobry motor, wrażenie subiektywne dużo ponad te 115 koni. Mimo, że kultura pracy może nie jest idealna (8 zaworów, stara konstrukcja i żeliwo), i wczuwa się turbo dziurę, to i tak dam doskonale
Krótkie, bardzo precyzyjne skoki. Skrzynia jest dobrze zestopniowana z silnikiem. W ogóle komplet skrzynia + sprzęgło chodzi znakomicie - bardzo przyjemnie się jeździ w miesćie, czego nie mogę powiedzieć o Astrze.
Ciężko coś dodawać o zawieszeniu Focusa. Po prostu doskonale. Nie wiem, co musiałbym zrobić w zakręcie, żeby poczuć niepewność
Nowoczesne samochody z pochylonymi słupkami przednimi zawsze bedą gorsze od starych, ale tutaj jest bardzo dobrze.
Super - wszystko pod ręką. Sterowanie radia w kierownicy, wszystko intuicyjne, w zasiegu reki. Bardzo dobra pozycja za kierownicą.
Bez zarzutu. Podgrzewane lusterka, choć w mojej wersji brakuje podgrzewanej tylnej szyby.
Solidny kompakt - z przodu bardzo wygodnie, z tylu trochę słabiej, ale u mnie jeżdżą tam mali pasażerowie. A że kombi to można zapakować co się chce.
Największa wada tego samochodu, choć Astra wcale nie byłą dużo lepsza
Załadowany, na trasie autostarda/zwykla (140-160 na autostradzie, do 130km/h na normalnej) zuzycie 6.2. Po miescie jezdzac bez szaleństw, ale daleko od eco driving 6.5. Minimalne zużycie na trasie, przy delikatnej jezdzie - 5.3.
Za 23 tys prawie nowy, ekonomiczny diesel. Z mocnym motorem, relatywnie prosty w konstrukcji, bez DPF. Ale miałem farta - poprzedni właściciel sprzedawał swoje auto, bo potrzebował pilnie pieniędzy. Pakowny i niezawodny.
Od kupna tylko 2 żarówki. Mam go pół roku i przejechalem 15 tys km.
nic - bo przeglądzie wychodzi, że 5 letnie auto z przebiegiem 70 tys jest jak nowe. Wymieniłem tylko klocki przód, od momentu zakupu.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW [l/100km]

5,8