Ocena kierowcy - Ford Focus II Kombi

Silnik 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Rok produkcji 2006
Ford Focus II Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo komfortowe i silodne zawieszenie
Inne : zbyt krótko użytkuje samochód
Samochód (szczególnie kombi) przenaczony dla większej rodziny. Spalanie napewno nie rewelacyjne ale nie można narzekać. Przestronny dla kierowcy i pasażerów oraz pakowny. Zawieszenia bardzo komfortowe.
Konstrukcja silnika z lat 90 ale dobrze zmodernizowana. Silnik dobrze dopasowany do samochodu. Trochę głośny ale na 4 i 5 biegu cichy. Na razie bez problemów.Zastanawiałem się nad kupnem Focusa z silnikiem 1.6 tdci (nowsza konstrukcja firmy PSA). Po przeanalizowaniu usterkowości, kosztów napraw, opinii serwisów i użytkowników portalu autocentrum oraz próbnych jazd zdecydowałem się na 1.8 TDCI i to był dobry wybór. Brałem również pod uwagę brak DPF co znacząco wpływa na usterkowość jak również mniejsze zużycie paliwa (opinie użytkowników portalu).
Uważam, że skrzynia biegów została skonstruowana cześciowo do jazdy po mieście (1-3 bieg) jak również na trasę (4-5 bieg). Potoszczenie pisząc: w zakresie 1-3 biegu obroty i prędkość równomiernie wzrastają, natomiast na 4 i 5 biegu obroty wolniej wzrastają niż prędkość \"czuć moc\". Daję ocenę 4 ponieważ na trasie brakuje 6 biegu. Na 5 biegu przy prędkości 120 km/h obrotomierz pokazuje prawie 2500 obr/min co nie wpływa na komfort jazdy ale na spalanie.
Układ jezdny doskonały. Bez zastrzeżeń.
Widocznośc doskonała. Szeroko rozstawione słupki stwarzają odczucie jak by większego samochodu.
Dla mnie doskonała. Moze dlatego że jestem niski wzrotem. po 300 km trasie nie czułem większego zmęczenia.
Trochę żle dopracowane wywietrzniki (żle się otwiersają i zamykają) ale grzeje i chłodzi bardzo dobrze.
W tej dziedzinie naprawdę kontruktorzy postarali się. Na tylnej kanapie mieszczą się 4 osoby!?.
Samochód klasy kompakt więc trzeba się liczyć z tym, że wicziszenie przeciętne. W ruchu miejskim i do 90 km/h cicho powyżej 100 km/h mogło być lepiej. zastanawiam się czy dodatkowo wyciszyć samochód.
Zużycie paliwa testowałem na dystanie ok 1000km. Nie mam komputera więc stosowałem się do zasady tankowanie \"pod korek\". W mieście korki, przyspieszanie i hamowanie do 7 litrów. Przy normalnej jeździe (nie ecodriving)udało mi się zejść do ok. 6,5 litra. Na trasie z średnią prędkością ok 120km/h do max 170 km/h (predkość chwilowa) bez ecodrivingu spalanie 5,1 litra. Jeszcze nie testowałem jakie minimalne spalanie może wyjśc na trasie ale po tym co już zauważyłem poniżej 5 litrów jest w zasięgu.
Samochód kupiłem w Niemczech do własćiciela za bardzo dobrą cenę. Około 20% niższa cena (po opłatach). Ford Focus w porównaniu z innymi markami jest dobrym wyborem. Wszystko zalezy od wymagań właściciela.
Nie daje pieć bonnie chcę zapeszać. Na razie bez usterek.
brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW [l/100km]