Ocena kierowcy - Ford Focus II Kombi

Komorek, 14 lat temu
Silnik 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Rok produkcji 2009
Ford Focus II Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Oczywiście zawieszenie.
Inne : Parujące reflektory - nie którym się zdarza, mi akurat jeden się zabrudził i domagam się wymiany.
Za 71 tysięcy złotych może i trafił bym samochód tak samo wyposażony, ale na pewno nie tak samo jeżdżący, po prostu nie duże kombi dla w większości młodych ludzi uwielbiających sobie poszaleć. Proponuje to auto gdyż jest: wystarczająco duże, spałem w nim a mam 182 cm, wystarczająco szybkie, choć 2,0 czy benzynka czy diesel jest lepszy, ale więcej pali ;) wystarczająco dobrze jeździ, wystarczająco dobrze wygląda, no po prostu warto ;)
Silnik stary, ale jary, mało pali, dobrze jeździ, po podłączeniu boxa dostanie dobrego kopniaka i lepiej sobie radzi ze swoją masą. Pali wtedy też nieco lepiej jak go wyciskamy. z Boxem czy też bez mozna osiągnąć niezłe spalanie, aczkolwiek pamiętajmy że każda kolejna osoba w aucie zwiększa spalanko, przy 4-5 osobach raczej nie ma co liczyć na mniej niż 6 litrów.
Rewelka, czasem 4-bieg nie chce idealnie wskoczyć, być może jakaś usterka synchronizatora, ale zdarza się to bardzo rzadko, w zasadzie się nie zdarza ;) Poza tym nawet na torze nie ma problemów z szybką zmianą biegów.
Wiadomo, wielowahacz. Po dodaniu 17" ładnie klei się do drogi, lecz słaba opona kompletnie będzie wybijać auto z rytmu na zakręcie.
Idealnie nie jest, ale źle też nie. Warto dołożyć do czujników parkowania.
Wszystko na swoim miejscu.
Puki co bez zastrzeżeń. Climatronic działa bardzo dobrze.
Z przodu znośnie, z tyłu już nieco mniej, ale to tylko kompakt.
Może nie takie jak w toyocie avensis, ale bardzo przyzwoite. Mata pod maską jednak trochę daje.
Jak dla mnie auto za pól darmo, jak narazie raz na 20 kkm zostawiam ok. 500 zł w serwisie łącznie z częściami. Poza tym zdarzają się pierdołki, ale od tego jest gwarancja. Najmniejsze spalanie udało mi się osiągnąć jadąc spokojnie za zestawem "TIR" ok. 85-86 km/h (na kompie 2,8 - 3,2 (czyli nawet mniej, bo komp zawyża ok. litr.) Najwyższe w Niemczech na autostradzie, non stop 160-185 km/h na boxie. Obecnie po przejechanych 40 kkm spalanie wynosi 6,39 z tego ostatnie 10 kkm to prawie samo miasto, a że jeżdżę z pozycją gazu 0-1 to spalanie mam prawie maksymalnie w mieście, czyli 6,5 - 6,8
Cena mogła by być jeszcze niższa, nie narzekałbym, ale i tak jest dość dobrze porównując do VW czy Skody ;)
Bez zarzutu, auto jeździ tylko do serwisu na małe pierdołki razem z przeglądem.
Bez zarzutu, auto jeździ tylko na przeglądy

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW [l/100km]

7,4