Ocena kierowcy - Ford Focus II Kombi

sebastiane, 9 lat temu
Silnik 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Rok produkcji 2006
Ford Focus II Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak na silnik, który posiadam. Autko zaskakuje swą dynamiką i kulturą pracy. Skrzynia może jest mało elastyczna, ale jak dla mnie wystarczająca.
Układ elektryczny : Przekaźniki czasem się wypalają, ale temat do ogarnięcia.
Przeniesienie napędu : Duża turbo dziura, mało elastyczna skrzynia biegów.
Silnik : Nieszczęsny DPF.
Generalnie auto fajne. Dieselek ładnie pracuje, mało pali. Jak na kombika przystało sporo miejsca. Na Chorwacji byłem nim dwa razy, załadowanym po sam dach. Mimo zapełnionego kufera i czterech osób na pokładzie jechało się żwawo i dynamicznie. Usterki były i będą, ale w miarę tanie i niezkodliwe.
Silnik przyjemny dla ucha. Po przejechaniu 40 tys. km wymieniłem na razie łańcuszek rozrządu napinający wałki, bo brakło napinania. Zapchał mi się raz DPF, ale przez to, że wypioł mi się wężyk do intercoolera. Generalnie filtr cząstek mi nie przeszkadzał.
Skrzynia czasami haczy. 1- 3 czuć moc. 4 i 5 zdecydowanie za krótkie. Przydałaby się 6, ponieważ na autostradzie przy prędkości 140 km/h, silnik strasznie głośny.
Fokusem pewnie się jeździ na zakrętach. Kierownicą kręci się lekko i przyjemnie.
W kombiku bez czujników parkowania, byłoby ciężko. Słupki przedniej szyby nie przeszkadzają w widoczności.
Szyby sporadycznie parują. Klima wystarczająco chłodzi wnętrze samochodu.
Zarówno jak z przodu i z tyłu siedzi się wygodnie. Z tyłu pojazdu dla zawodnika o 1 m 90cm jest wystarczająco dużo miejsca na nogi. W drodze na Chorwację zmienialiśmy się. Z tyłu można było spokojnie odpocząć.
Przy wysokich obrotach silnikach zdecydowanie za głośno. Trzeba podkręcać radio.
Póki ropa jest w cenie jakiej jest, to auto naprawdę nie wiele droższe w eskploatacji od użytkowników aut z lpg. Naprawy nie są drogie, dopóki nie sypną się pompowtryski.
Myślę, że za te pieniądze Fokus zdecydowanie warty swej ceny.
Drobne usterki nie sprawiają problemów. Czasem kumaty kierowca sam sobie z nimi poradzi. Sprawy z silnikiem pozostawiłbym fachowcom.
Jak w nowszych dieslach przystało. Naprawa turbo, dpf, dwumas będzie sporo kosztować.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW [l/100km]

5,4