Ocena kierowcy - Ford Focus II Kombi

Artur, 11 lat temu
Silnik 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Rok produkcji 2010
Ford Focus II Kombi 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Nie jestem w stanie wyobrazić sobie lepszego auta za tą cenę. Byłem napalony na Golfa V ale po kilku przejażdżkach szybko zrezygnowałem(było bardzo źle jak na fakt że jest to dużo droższe auto niż Focus).
Bardzo cicho pracuje, byłem zaskoczony.
Znakomicie. Biegi same wskakują. W Golfie V miałem wrażenie że ten lewarek jest do niczego nie przyczepiony i nie byłem pewien czy bieg na pewno wszedł. W Focusie nie ma czegoś takiego.
Focus był zawsze chwalony za zawieszenie. Po krętych drogach zachęca do ostrzejszej jazdy. Nadwozie nie wychyla się za bardzo. Jest dość sztywno.
Widoczność mogła by być lepsza, zwłaszcza cofając, podczas wyjeżdżania np. z kamienicy muszę się dość mocno nawychylać żeby zobaczyć czy nikogo nie przejadę :)
Jest poprawnie, nie mam nic do zarzucenia. Jedyny debilizm to maska otwierana kluczykiem i dziwaczne zabezpieczenie baku paliwa.
Tu również nie mam nic do zarzucenia.
Jest dobrze. Nie było do tej pory pasażera który by narzekał na brak miejsca. Jako kierowca również nie mam nic złego do powiedzenia.
Uważam, że jest dobrze. Prędkość przy której radio jest na 3 i można rozmawiać komfortowo, nie podnosząc głosu, to ok. 125km/h. Głośność jak dla mnie porównywalna z tą przy 80km/h. Nie słyszę różnicy, a mam delikatne ucho ;)
Nie spodziewałem się tak niskich wartości spalania. Po mieście łodzi 6 L/100km to raczej standard bez specjalnych wysiłków. Maksymalne spalanie zimą 7,4 ale 9km jechałem przez ponad 2h. Także korki gigantyczne. Spalanie 3,2 przy średniej 71 km/h. Wynik obliczony przy pomocy dystrybutora (swoją drogą komputer pokazał dokładnie tyle samo). Ogóle w trasie można się spodziewać spalania między 4 a 4,5 przy prędkości do 120kmh.
Nie ma lepszej propozycji w tej kategorii cenowej.
Z drobiazgów można wymienić lekko piszczące plastiki na dużych nierównościach i jakaś nieszczelność przy klapie bagażnika (w środku pojawiają się kropelki wody przy dużym deszczu).
Od początku roku nie miałem awarii. Poprzedni właściciel miał przy ok 60 000km jakiś problem z pompą wspomagania. Poza tym jakieś drobiazgi w zawieszeniu. Nic więcej.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW [l/100km]

5,1