Ocena kierowcy - Ford Focus II Kombi

Silnik 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Rok produkcji 2005
Ford Focus II Kombi 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Inne
Ford Focus to moje pierwsze własne auto. Poprzednio jeździłem Oplem Corsą z 1996, więc ciężko nawet porównywać te dwa auta. Samochodem jeżdżę pół roku i póki co jestem zadowolony. Wprawdzie mógłby być cichszy, a także mógłby mieć więcej mocy, ale komfort podróżowania i niskie spalanie sprawiają że można zapomnieć o niedociągnięciach i cieszyć się jazdą.
Silnik (90KM) jest nieco za słaby jak na samochód o tej masie, jest też stosunkowo głośny już przy 2 tys obrotów, ale jest oszczędny i jak się człowiek przyzwyczai, jeździ się przyjemnie.
5-biegowa skrzynia sprawdza się tu doskonale, zmiana biegów nie sprawia problemów, choć niekiedy nie mogę wbić jedynki, choć to już chyba problem mojego egzemplarza.
Nie mam żadnych zastrzeżeń. Jeśli chodzi o zawieszenie i wyłapywanie nierówności drogi, jest to najlepszy samochód jakim jeździłem.
Jak na samochód o tych rozmiarach to widoczność jest bardzo dobra. Pod tym względem Opel Astra IV, Zafira II czy Volkswagen Bora przegrywają i to znacznie.
Samochód dobrze zaprojektowany, wygodny i przyjemny zarówno dla kierowcy jak i dla pasażera. Najdalej jechałem nim 400 km i w ogóle nie odczuwałem bólu pleców ani innych części ciała.
Nie mam zastrzeżeń, choć brakuje mi w moim egzemplarzu podgrzewanej przedniej szyby tak chwalonej przez fanów Focusa.
Miejsca jest wyjątkowo dużo jak na samochód segmentu C. Z całą pewnością podróżuje się wygodniej niż w takich autach jak VW Bora czy Opel Astra IV.
Chyba największa wada tego auta. Już przy 2 tys obrotów jest głośno, a przy 3 tys muszę mocno podkręcać głośność radia.
Jak chodzi o awarie to na razie nie mogę powiedzieć za dużo, bo jeżdżę dopiero pół roku Focusem. Jak chodzi o spalanie - bajka. 4.8l/100 w trasie i 6.3 w cyklu mieszanym to na prawdę dobry wynik.
Samochód kupiony za 21 000 zł. Myślę że nie dostałbym lepszego auta będącego w idealnym stanie technicznym i z tak małym przebiegiem (92 000) jak mój Focus.
Póki co samochód nie sprawia problemów, czekam na wymianę rozrządu, ale to normalna aprawa przy tym przebiegu.
To samo

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW [l/100km]