Ocena kierowcy - Ford Focus II Kombi

Silnik 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Rok produkcji 2005
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Ford Focus II Kombi 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Że ten samochód wciąż jeździ ma u mnie dożywocie
Auto ma 395 000 km przebiegu i cały czas jeździ wiec chyba dobre mechanik powiedział że powyżej 500 000km za robocizna przy serwisie będzie gratis
Pomimo takiego przebiegu bierze 0,5 litra oleju na 10000 km, Auto cały czas jest w stanie rozpędzić do 180 bez problemu a przy dobrym wietrze to i 200 km/h osiaga
Doskonała sprzegła nie używam tylko do ruszania potem już nie nic sie nie zepsuło nie cieknie nie rzępoli wszystkom ok. Po ok 280 000 urwała sie linka i tylko 3 bieg został ....... i na tym 3 biegu dojechałem do domu ok 50 km i do warsztatu.
Generalnie ok co ok 100 000 trzeba wymieniać przeguby gumowo mewtelowe bo zawieszenie hałasuje
generalnie ok nieco piegów sie pojawia na elementach które były naprawiane blcharsko
Obecnie pojazd wygodny tylko dla mnie (siedzenie sie troche wysiedziało
tu mamy jedną wade parujące szyby w deszczu bez klimy ciezko sobie poradzić
OK
Troche głośny powyżej 130 km przy 180 km hałas jak w Kamazie
Troche dużo pali ok ok 7,5- do 8
BDB
Drobnych nie naprawiam bo nie ma sensu (typu nie działający przycisk tylnej klapy otwieram pilotem)
160 000 wymiana nagrzewnicy płyn ciekł 190 000 Znikły długie światła nie opłaca sie naprawiać jezdze bez nich 240 000 Wymiana będiksa w rozruszniku 250 000 wymiana chłodnicy klimatyzacji dostała kamieniem 280 000 pękła linka zmiany biegów 320 000 padła cewka zapłonowa 340 000 regeneracja alternatora 360 000 padło sprzęgło (uzywam go tylko do ruszania) wróciłem 400 km bez sprzęgła ruszałem na rozruszniku (zniósł to doskonale)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW [l/100km]

7,6