Ocena kierowcy - Ford Focus II Kombi

Krakowiak, 13 lat temu
Silnik 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Rok produkcji 2008
Ford Focus II Kombi 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Po prostu fajnie sie tym autem jeździ.
Jeździ, nie psuje się.
Silnik ze zmiennymi fazami. Cyka. Podobno ma cykać, zwłaszcza jak zimny. Nie przeszkadza mi to - o ile się od tego cykania nie zapsuje. Na razie się nie zepsuł i nic na to nie wskazuje. Dosyć elastyczny, daje radę. Co prawda wszyscy mówią, zeby brać we focusie w benzynie 2.0, bo niewiele więcej wachy wypije, a dynamiczniejszy i bardziej cichy. Coś w tym jest.
Trochę chrupie trójka i haczy wsteczny. Ale bez przesady, nich sobie chrupie. Jezeli ktoś się nad tym rozwodzi, to chyba ma za dużo wolnego czasu.
Prowadzi sie bardzo dobrze. Krótko, bo cóż więcej pisać?
Są tacy co mówią, że nic nie widzą do tyłu. A w jakim, w miarę nowym samochodzie widać? To nie czasy dużego fiata z szybą tylną o powierzchni szyby przedniej.
W trasie prawe kolano trochę się męczy. Ponadto wszystko na swoim miejscu. No... może poza podłokietnikiem na drzwiach. Dla mnie jest za nisko. No i tylna kanapa mogłaby mieć otworek na narty i dzielic sie na trzy części. Ps. I drobiazg, który jednak irytuje: żółta i czerwona śnieżynka. I gong za gongiem gdy temperatuje oscyluje wokół 4 lub 0 stopni. Ale ponadto dobrze, zwyczajnie. Klakson na swoim miejscu itd.
Grzeje, chłodzi. W deszczu lubi zaparować, klima i grzana szyba pomagają. Normalność.
Wszystkto sie mieści, w granicach rozsądku. Kombi jest praktyczne, ale to żadne odkrycie.
Głośno. Za głośno. Tak być nie powinno.
Żre dużo paliwa w mieście. W korkach nie schodzę poniżej 11 litrów. Trochę auto waży i rozpędzanie/zatrzymywanie takiego cielaka kosztuje. Natomiast w trasie zaskakuje - pozytywnie. Można jechać (wcale nie na emeryta) i splić niecałe 6 litrów na 100 km.
Jak w ocenie. Jest dobrze. Samochód stosunkowo niedrogi, to i cudów nie ma. Ale jest solidnie.
Wszystko mi od trzech lat działa. Zaraz po odbiorze od dealera wymienil mi na gwarancji czujke biegu wstecznego w skrzyni biegów (nie zaplało mi się przez to światło cofania). Spryskiwacze popuszczają na maskę i trzeba uważać, by nie potworzyły się zacieki (załozyc zaworki przed dyszami spryskiwaczy). I tyle.
Nie było.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW [l/100km]