Ocena kierowcy - Ford Focus II Kombi

Rok produkcji 2010
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Ford Focus II Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Auto nowe zakupione w salonie za 50tys zl w 2010r. Po 1,5 roku zdecydowałem się na LPG. W okresie gwarancji 0 problemów. Spory bagażnik idealny dla 4 osobowej rodziny. Wielowahaczowe zawieszenie daje przyjemność jazdy. Jedyny minus to bardzo słabe wyciszenie. Powyżej 120km/h jest nieprzyjemnie. Do 130tys km 2 razy regulacja zaworów z wymianą rozrządu. Od 150tys do 280 wymieniono: wysprzęglik w skrzyni biegów, przeciekające półosie, sprężyny, amortyzatory przód, przednie łożyska kół, elementy gumowe przedniego zawieszenia, regeneracja alternatora i rozrusznika, wymiana cewki i przewodów. Jak na 14 lat eksploatacji to wydaje się niewiele. Przy 280tys regulacja zaworów i można zrobić kolejne 150tys km. Silnik jest pancerny
100km bez turbiny. Na pewno mało dynamiczny ale wystarczający w trybie miejskim i jazda po krajówkach. Na autostrady nie polecam że względu na słabe wyciszenie.
Są problemy z wrzucaniem wstecznego. Wysprzęglik wymieniany przy ok 150tys km
Wielowahaczowe zawieszenie
Elementy karoserii oryginale bez ognisk rdzy. Ale auto jest garażowane. Tak gdzie grzebał lakiernik ruda pojawiła się.
Swój doposażyłem o tempomat oraz moduł bluetooth. Słabe umiejscowienie jostica do radia przy kierownicy.
Mam AC manualne ale jest ok
Mam 186cm. Miejsca z przodu wystarczająco
Poniżej segmentu C. Corsa D którą posiadam ma o wiele lepsze
Części tanie. Większość prac wykonuje samodzielnie mam kanał. Grubsze naprawy mechanicy którzy są coraz drożsi.... 2024r
Mondeo w podobnym biednym wyposażeniu był za 65k zł.
Raz stanął na drodze po awarii alternatora
Raz stanął na drodze po awarii alternatora, rozrusznik, wysprzęglik, problematyczna regulacja zaworów poprzez drogie szklanki i wymianę rozrządu

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratec 100KM 74kW [l/100km]

9,8