Ocena kierowcy - Ford Focus II Hatchback 5d

Mario, 17 lat temu
Silnik 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Rok produkcji 2005
Ford Focus II Hatchback 5d 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
W środku cichy, na zewnątrz troszkę "diesluje", ale tylko jak jest zimny. Poprzednik 1.8 TDCi 115 KM, którego właścicielem byłem, był cichszy na zewnątrz, ale w środku było gorzej. Widać, że nowy model jest dużo lepiej wyciszony. Efekt tzw. dziury turbinowej również został poprawiony, nowy silnik bardziej równomiernie rozwija swoją moc. Podczas przyspieszania po nagrzaniu go do min. 70 stopni w ogóle nie słychać, że to diesel, ma bardzo przyjemny dla ucha dźwięk. Elastyczność jak dla mnie rewelacyjna. Kto chce więcej niech podłubie programując chip, ale z tego co wiem można się na tym przejechać, więc ja dłubać nie będę :)
Rewelacyjnie wchodzą biegi, skok krótki, świetne zestopniowanie. Żadnych wad.
Żadnym kompaktem nie jeździło mi się lepiej, świetnie trzyma się drogi zarówno na wprost jak i na szybko pokonywanych zakrętach.
Widoczność do tyłu troszkę ograniczona ze względu na pochyloną mocno szybę, ale jak ktoś umie jeździć nie ma z tym problemu.
Wszystko znajduje się tam gdzie powinno.
Dzięki klimie nie ma problemów z zaparowanymi szybami i afkors upałem :)
Kierowca ma miejsca pod dostatkiem, ale jak jest w miarę duży (np. ja mam 187 cm wzrostu) to z tyłu jest troszkę ciasno na nogi.
Cicho jak makiem zasiał :)
W mieście 7,5-8, trasa 4-5, przy szybszej jeździe 5-6.
Jak na razie nic się nie popsuło, ale auto ma dopiero 15 miesięcy.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW [l/100km]

6,2