Ocena kierowcy - Ford Focus II Hatchback 5d

iwex_a, 17 lat temu
Silnik 1.6 Duratec 100KM 74kW
Rok produkcji 2007
Ford Focus II Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Mowi sie ze bardzo dobre, ale nie wierzyłem ze az tak dobre.
Ogólnie po przejachaniu 8000 km jestem zadowolony, sa oczywiscie jakies niedoskonałosci (ale mysle ze w kazdym aucie mozna sie do czegos przyczepic). Jedno co moge jeszcze dodac od przebiegu około 6000 pojawiają sie czasami jakies swierszcze (to te nasze Polskie drogi)
Silnik dobry do miasta, ale na trase (szczegolnie na naszych drogach) przydałby sie do wyprzedzania troche mocniejszy.Przy przebiegu ok 1000km pojawiła sie nierównomierna praca na biegu jałowym, ale po wizycie w serwisie wszystko OK.
Na poczatku haczyła 3, ale od ok 4000km jest juz Ok.
Super, ale to chyba najmocniejsza strona tego modelu. Bardzo mały minusik moge dac jedynie za to ze zawieszenie jest dosc głosne (ale moze to tylko w wersji Platinum). Bardzo dobre hamulce.
To wszystko zalezy od kierowcy, dla mnie jest ok, bardzo szybko sie przyzwyczailem do samochodu, ale żona nadal narzeka że nic nie widzi.
Ogólnie dobrze, wszystko pod ręką, ale minusy są np.schowek w drzwiach, dziwny schowek pod włacznikiem swiateł( wszystko z niego wylatuje), brak włącznika radia w sterowaniu przy kierownicy
Klima (dwustrefowa) i ogrzewanie - tutaj nie widze zadnych minusów. (Nawet jak pada nie parują mi szyby tak jak to mialo miejsce w astrze)
OK
Zawsze mogłoby być lepiej ale nie jest złe
Spodziewałem sie troche ekonomiczniejszego silnika, w miescie ok 10,7 czyli ok 2l wiecej niz podaje producent (nie wiem moze ja mam za ciezka noge). Gdybym to wiedział to na pewno wybrałbym diesla.
Wybrałem Focusa bo miał on B.dobry stosunek Jakośc/cena. (wersja platinum z dodatkami - 59000), auto kupowałem w Pile a jestem ze Szczecina - super dealer Kamag, b dobra obsługa -Polcam Kupując to auto wybierałem sposród Opel Astra (duzo droższa z takim wyposaż jak focus) Honda Civic (cena i juz niestety nie robiona w japonii, mowi sie ze najgorszy model civica w historii) Toyota Corolla (olał mnie dealer) Nissan Note (wszystko ok ale troche za mały) Teraz chyba wybrałbym Nissan Quasqai, ale jak kupowałem Focusa to jeszcze go nie sprzedawali
Do przebiegu 8000 (oprocz malej regulacji silnika) wszystko OK
NIC