Ocena kierowcy - Ford Focus II Hatchback 5d

Roberto, 11 lat temu
Silnik 1.6 Duratec 100KM 74kW
Rok produkcji 2007
Ford Focus II Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie i układ jezdny - rewelacja !
PLUSY - skrzynia biegów - zawieszenie - układ kierowniczy - ergonomia - dużo przestrzeni - bardzo wygodne fotele i pozycja za kierownicą - niezawodność - dobry stosunek jakość/cena - bardzo skuteczne hamulce MINUSY : - brak 6 biegu - powyżej 130 km/h nieprzyjemnie głośny silnik - zbyt wysokie spalanie Mimo paru minusów, bardzo zakolegowałęm się z tym Fordem i na prawdę polecam rozważenie zakupu tego modelu. Gdyby nie spalanie, dałbym 5 gwiazdek :)
Silnik znany ze swojej niezawodności, nie do zdarcia. Kultura pracy do 130 km/h przyzwoita, powyżej tej prędkości robi się głośno. Elastyczność nie powala, ale do jazdy po mieście, czy niezbyt szaleńcze wyprawy poza miasto w zupełności wystarczająca.
Tutaj duży plus, króki skok lewarka, który przyjemnie leży w dłoni, w dodatku skrzynia bardzo precyzyjna, biegi wchodzą super. Przy prędkościach autostradowych brakuje jednak szóstego biegu, dlatego też daje 4, a nie 5 gwiazdek.
Chyba najmocniejszy punkt Focusa. Bez wahania daje 5 gwiazdek ! Auto trzyma się jak przyklejone do dorgi, zarówno na prostej, jak i na ostrych zakrętach pokonywanych ze sporą prędkością. Na prawdę trzeba się baaaaardzo postarac, żeby wyprowadzić go z równowagi, właściwie to jeszcze mi się to nie udało ;]. Ale w razie czego, w gotowosci czuwa system ESP. Zawieszenie sztywne, ale bez przesady. Zapewnia zarówno spory komfort, jak i pewność prowadzenia. Brawa dla inżynierów z Forda ! Układ kierowniczy także bardzo precyzyjny, kieronica chodzi z przyjaznym oporem. Ogółem, układ jezdny oceniam na piątkę z plusem !
Widać dobrze we wszystkich kierunkach. Nie mam zastrzeżeń.
Wszystko jest na swoim miejscu, pod ręką. Obsługa intuicyjna, deska rozdzielcza prosta, bez fajerwerków, ale za to przemyslana i łatwa w obsłudze
Mam auto z manualną klimatyzacją. Potrzebuje na prawdę mało czasu, żeby schłodzić auto latem, a w zimniejsze dni ogrzać. Dużym plusem jest ogrzewana przednia szyba. Jedynym minusem, jest bardzo często parująca szyba. Myślę jednak, że jest to przypadłość mojego modelu, a nie ogółu.
Miejsca jest na prawdę dużo, 4 osoby spokojnie mogą jechać w dłuższą podróż na wakacje. Bagażnik spory, z przodu bardzo dużo miejsca, mam 185 cm wzrostu i bez problemu znalazlem odpowiednią dla siebie pozycję za kierownicą. Z tyłu pasażerowie też nie mają powodów do narzekań. Warto wspomnieć o baardzo wygodnych fotelach. To jest chyba typowe dla forda, ale na prawdę, nawet po długiej trasie człowiek wychodzi z samochodu bez bólu pleców i nóg. Poza tym zapewnieją dobre trzymanie w zakrętach.
Między 3, a 4 gwiazdki. Silnik ma już swoje lata, przy kręceniu go pod czerwone pole jest głośno i tak jak już pisałem, powyżej 130 km/h też robi się nieprzyjemnie. Ale w normalnej, w miarę spokojnej jeździe bez gwałtownych przyspieszeń jest dobrze. Podobno można zamontować matę wygłuszająca pod maskę, bo Ford seryjnie jej nie montował w tych silnikach. W serwisie za nieiwielkie pieniądze. Ja na razie nie odczuwam potrzeby jej montowania.
Tu już nie jest tak różowo. Wizyty n a stacji bolą. Poza miastem auto spala 7,5-8-5 l/100 km/h a w mieście ok 10,5, i to przy w miare spokojnej jeździe. Mogłoby być lepiej !
Za używane auto dałem ok 20 tys zł. Według mnie super cena jak za ten rocznik, udokumentowaną przeszłość i ogólnie za to co dostajemy w zamian.
Na razie nic ! auto serwisowane regularnie przez poprzedniego właściciela w ASO. Ja przejechałem na razie 5000 km i nic. Oby tak dalej !
Tutaj również brak jakichkolwiek usterek i oby tak zostało ! ;)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratec 100KM 74kW [l/100km]

9,3