Ocena kierowcy - Ford Focus II Hatchback 5d

Krzycho, 16 lat temu
Silnik 1.6 Duratec 100KM 74kW
Rok produkcji 2007
Ford Focus II Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : takie małe 100 KM a ciągnie. Myślałem , że będzie dużo słabszy a tu proszę.... no no w zupełności wystarczy nawet na trasę. No i to prowadzenie, układ kierowniczy i zawieszenie - rewelka :-)
To jest opinia uzupełniająca do mojej wcześniejszej opinii z 28. 08. 2007r i dalej podtrzymuję że jest to najlepszy samochód za tę cenę jaki można kupić.Ja jestem bardzo zadowolony. Polecam
Właśnie silnik jest dla mnie miłym zaskoczeniem te 100 KM w zupełności wystarcza
Biegi wchodzą bardzo dobrze jedynie przed wrzuceniem wstecznego należy chwilkę odczekać żeby nie szarpnęło
No to jest najlepsza rzecz w tym samochodzie i mówię Wam nie ma lepszego auta jeśli chodzi o zawieszenie i układ jezdny, a prowadziłem już wiele samochodów.
Dobrze, a jak są wymyte szyby to bardzo dobrze :-)
Wszystko jest na swoim miejscu i tam gdzie być powinno. Jednak po podróży wakacyjnej zauważyłem, że jest za mało podręcznych schowków a kieszenie w drzwiach to atrapa, no i jeszcze do tego tzw "pakiet dla palących" (dla mnie zbyteczny bo nie palę) - wolałbym tam mieć "dziurkę" na klamorki :-) A schowek od strony pasażera to też niewypał, bo jego podłoga jest płaska (pozioma) i często z niej coś wylatuje i trzeba uważać żeby nie przytrzasnąć np kabelka z ładowarki do komóry.
Ja tam nie widzę żadnych złych stron wentylacji. Tym co tak parują szyby polecam poodkurzać dywaniki i tapicerkę z piachu który trzyma wilgoć
Silnik ma fajne "grube" brzmienie, choć czasem mogłoby byc troszkę ciszej
Cała wakacyjna wyprawa na Mazury, tam, na miejscu i z powrotem wynosiła ponad 1700 km, a spalanie średnie wyniosło 6,7 l/100 km Oczywiście jechałem przepisowo. Średnie spalanie na dojazdy do pracy i do miasta wynosi 7,6 - 7,8 l
Nic i mam nadzieję że tak zostanie
Nic

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratec 100KM 74kW [l/100km]