Ocena kierowcy - Ford Focus I Sedan

pendrzec@poczta.onet.pl, 22 lat temu
Silnik 1.6 16V 100KM 74kW
Rok produkcji 2000
Ford Focus I Sedan 1.6 16V 100KM 74kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Naprawdę wspaniały samochód. Trzymać tak dalej Ford!!!
Ma niezłego kopa... można się pościgać. 5 bieg jak u fordów - oszczędnie.
Biegi wchodza bardzo lekko. Bardzo przyjemna praca skrzyni. Odziwo na razie wsteczny działa idealnie (poprzedni Escort).
Szeroki rozstaw- mowi sam za siebie. Nadal się zastanawiam jak go wyprowadzić z toru jazdy?! Układ kierowniczy bardzo precyzyjny.
Utrudniona widoczność przez tylnią szybę (sedan). Linia bagażika idzie dość wysoko. Precezyjne parkowanie na wyczucie, albo za pomoca zestawu bezpiecznego cofania. Reszta ok - pewne manewrowanie po niedługim okresie wyczucia.
Wszystko jest tam gdzie powinno być. Korbka, nawet niezły pomysł, choć wiem, że sporo ludzi narzeka na ten wynalazek. Ale przecież (przynajmniej u mnie) chodzi jak masełko, po za tym nie ustawiamy fotela kierowcy co godzinę. Siatka do bagażnika sprawdza się bardzo dobrze. Brakuje mi tylko wnęki w bagażniku do apteczki i trójkąta, miałbym przez dłuższy okres porządek w bagażniku.
W lecie bardzo dobrze działa klimatyzacja, w zimie ogrzewanie. Parowanie tylnych bocznych szyb (wystarczy leciutko uchylić okno z tyłu).
Miejsca jest bardzo dużo, nawet przy moim wzroście- 188 cm.
Naprawdę cichy samochód. Opływ wiatru przy 120, ale przecież nasz Focusik jest najwyższy w segmencie..
W mieście okolice 8, potrafi 9 przy ściganiu, czego nie polecam ze względu na bezpieczeństwo na drogach (wiadomo dziury, niedzielni kierowcy, złotówy itd.) Na trasie udało mi się na 100 km spalić 5,9!!!!!!!!! Przy normalej jeździe (do 140 odcinkami) od 6,3 do 7. Zależy od warunków na drodze (ilość ataków na TIRY itd.).
Bardzo dobry samochód za wmiarę przystępną cenę.
Juz nawalilo mi: podgrzewanie tylnej szyby oraz zamarzanie zamkow (wszystko samoistnie sie naprawilo). Po za tym (jak na razie (odpukać)) perfekt!!!!!!
Brak
Ford Focus I Sedan