Ocena kierowcy - Ford Fiesta VI

Misiek26, 16 lat temu
Silnik 1.6 TDCi Sport 90KM 66kW
Rok produkcji 2007
Ford Fiesta VI 1.6 TDCi Sport 90KM 66kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Wyciek z miski olejowej.
Samochodzik ma 4 kola , swiatla i jezdzi.Dla mnie i mojej rodziny autko super.Sa powiedzenia ze ¨FORD GOWNO WORT¨ ale na dzien dzisiejszy kazda marka chce zdobyc swojego klienta wiec autko nie ustepuje OPLOM VW czy innym w swojej klasie.
Samochodzik fajnie jezdzi.Jest dosc elastyczny turbinka zaczyna pracowac przy okolo 1500 obr.Fajnie przyspiesza!!
Skrzynia chodzi plynnie chodz czasem wsteczny sie nie zazebia.Sprzeglo troche miekkie lekko chodzi.Ale ogolnie OK!!
Uklad jezdy na samochod tej klasy OK!!Dosc twardy.Czuc kazda dziurke co przy naszych Polskich drogach moze byc uciazliwe.Na poczatku mialem stalowe felgi 15 troche bujalo na zakretach po zmianie na alu 16 o niskim profilu autko jest przylepione do powierzchni.Chamulce chamuja.Bajka
Widzi sie b.dobrze.Nie przeszkadza mi nic do przodu tylu i na boki.Fajne dosc duze lusterka.
Sylwetka nie ustepuje innym marka w tej gamie samochodow.Super samochodzik.Te nowe przednie lampy rewelka(od rocznika 2006).
Grzanie super.W zimie nagrzewa sie dosc szybko.Posiadam podgrzewana przednia szybe fajny bajer nie trzeba skrobac szyby w zimie.Latem AC chlodzi bez zarzutow.
Samochodzik nie jest napewno samochodem rodzinnym ale dam najwyzsza 5!!Kierowca i pasazer siedza super.Z tylu troche mniej miejsca chodz da sie wytrzymac.Mam 182 cm wzrostu i z tylu nie wadze glowa o dach co w przypadku innych samochodow jest dosc uciazliwe np Audi A4 wadzilem glowa o dach co bylo masakryczne.
Pracuje jak traktorek :).Wyciszenie nie jest najlepszym atutem samochodu.Po wyzej 140 dosc glosno.Ale nie jest jeszcze najgorzej.
Z tym spalaniem to roznie.Nie bede pisal jak wszyscy ze samochod pali 4 5l bo roznie z tym jest.Powiem tyle ze uzytkujac samochod w Hiszpanii robie na pelnym baku okolo 860km(wchodzi do baczku mniej wiecej ropki za 190 zl).W Polsce to juz inna bajka :).Spalanie porownam do naszej polskiej rzeczywistosci.Moja wersja to 90KM
Za autko wydalem 59 tys.Mam dosc bogata wersje.Nie jest to plastikowy standart za 38 tys.Ale narazie nie zaluje wydanych pieniedzy.Mysle ze autko bedzie mi sluzylo przez kolejne 4 latka.
Przy nierownosciach cos delikatnie piszczy w prwej tylnej czesci samochodu pewnie jakis plastik w nadkolu.Nic sie nie psuje zaden plasik sie nie oderwal.
Po okolo 3 tys km cieklo z pod miski olejowej.Puscil klej.Wszystko wymienione zostalo na gwarancjii.Teraz leje i jezdze.Totalnie NIC

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TDCi Sport 90KM 66kW [l/100km]

7,2