Ocena kierowcy - Ford Explorer III

Eddie, 14 lat temu
Silnik 4.6 V8 242KM 178kW
Rok produkcji 2003
Ford Explorer III 4.6 V8 242KM 178kW od 2002 - Oceń swoje auto
Świetny pojazd. Jazda nim to prawdziwa przyjemność - jest wygodna, szybka i bezpieczna. Na gazie to samochód dla średniozamożnego Kowalskiego, oferujący o wiele więcej funkcjonalności niż typowe wypasione samochody średniej klasy.
Silnik to ideał. Wchodzi na obroty bardzo szybko i płynnie, bez niepokojących odgłosów. Również na biegu jałowym pracuje cicho i bez drgań.
Biegi przerzucane bardzo płynnie i w odpowiednim dla stylu jazdy i warunków momencie. Zmiana następuje płynniej niż w skrzyni ręcznej.
Na równej drodze samochód płynie, na wertepach jazda przestaje być idealna, ale tego się należało spodziewać, zresztą czy na naszych drogach jakikolwiek pojazd pojedzie bez podskoków?
Wysoka pozycja kierowcy i duże przeszklenie, a także widoczna maska pozwala na dużą otoczenia pojazdu. Ścięty pionowo tył również sie przydaje. Czujniki cofania widzą za kierowcę.
Przełączniki na swoim miejscu, otoczenie kierowcy i pasażerów obszerne, Olbrzymi bagażnik, z możliwością osiągnięcia prawie 190cm równej podłogi. NIski próg załadunku. Czy może być wygodniej?
Bez zastrzeżeń. Może kabriolet byłby lepszy jeśli chodzi o wentylację. Ogrzewanie foteli kierowcy i pasażera sie przydaje.
jak wyżej przy ergonomii
do 100 km/h można rozmawiać szeptem, przy 120 km/h już słychać silnik, przy 140k/h prawie 300 koni mechanicznych robi trochę hałasu, ale ni ejest on uciążliwy.
Jazdy na benzynie nie polecam - przy cenie 4,50zł/l. można zbankrutować. Za to po założeniu gazu, cena przejechania 1 km spada prawie trzykrotnie - gaz po 1,59/l. I to już jest normalna jazda. Instalacja zwraca sie szybko, a silnik nie traci nic ze swoich właściwości.
Niedawno go kupiłem, więc w tej kwestii opinia dopiero sie skrystalizuje.Na razie wymieniłem klocki hamulcowe - za tył 150zł i szczęki hamulca pomocniczego - 100zł. Wymiana bardzo łatwa.
Niedawno go kupiłem, więc w tej kwestii opinia dopiero sie skrystalizuje.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 4.6 V8 242KM 178kW [l/100km]

17,0