Ocena kierowcy - Ford Escort VII Hatchback

Damian, 13 lat temu
Silnik 1.8 D 60KM 44kW
Rok produkcji 1996
Ford Escort VII Hatchback 1.8 D 60KM 44kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie zawodny, choć z innej epoki.
Karoseria : Podłużnice, nadkola, progi
Zawieszenie : tuleje gumowe
Układ elektryczny : zaśniedziałe kable, bez problemowa naprawa
Choć nie kupiłbym już kolejnego escorta (ze względu na wiek) to polecam go bardzo gorąco jako pierwszy samochód
Może ma mało koni, ale z żadnym ciężarem nie miał nigdy kłopotu, z odpalenie niem nigdy nie miałem kłopotu, choć przy temp. poniżej -10 często zaskakiwał za 2 razem (nigdy nie mnie zawiódł)
Jak dla mnie skrzynia chodzi ok, nigdy nie miałem kłopotu z załączaniem jakiego kol-wiek biegu, słabym punktem jest włącznik świateł cofania (wymieniałem 2razy)
Jak dla mnie bardzo precyzyjny, ale wadą się zbyt lekko chodząca kierownica przy dużych prędkościach, przyzwyczaić się do tego idzie
Doskonała, w każdym kierunku
W moim egzemplarzu brak jest filtra przeciwpyłkowego co uważam za dużą wadę, szyby w deszczowy dzień szybko odparowują, nawiewy idzie ustawić tak aby osobą siedzącym z przodu było dobrze.
Dla kierowcy i pasażera z przodu jest wygodnie, ale z tyłu to porażka, mam 192cm i jak ustawie sobie fotel wygodnie to za mną nawet mała osoba siedzi jak sardynka
Przy prędkościach autostradowych słychać prędkość i na nierównościach tez nie jest za wesoło, ale też nie jest tragicznie, kwestia przyzwyczajenia
Spalanie jest na bardzo niskim poziomie, choć jak go ciśniesz na każdym biegu do końca to i 9 potrafi wypić:) na trasie przy spokojnej jeździe pali 5-5,2litra miasto niecałe 7 l
Jako pierwsze auto jest doskonałe, za naprawdę małe pieniądze
Choć te auto nigdy nie zawiodło mnie w trasie to niestety drobiazgi się psują, (linka sprzęgła, gazu, ręcznego) urwana klamka, niedziałający włącznik świateł i kierunkowskazów, silniczki regulacji wysokości świateł, silniczek wycieraczek, siłowniki klapy, na szczęście te drobiazgi na złomowisku kosztują grosze :)
wymiana sprzęgła zaraz po kupnie (Co nie stało się od razu a stopniowo, więc nie było zaskoczenia)i uszczelnienie pompy wtryskowej, z dnia na dzień kapało coraz bardziej. Ale jednak największą bolączkom escortów jest niestety blacharka, ruda jest wszędzie niestety, musiałem wymieniać progi i spawać podłużnice, tak czy inaczej każdy escort prędzej czy później zgnije :(

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 D 60KM 44kW [l/100km]

Ford Escort VII Hatchback