Ocena kierowcy - Ford Escort VII Hatchback

Rafał..., 18 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1995
Ford Escort VII Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Nigdy nie kupujcie Escortów to nie jest samochód. Czesci drogie, czesto mi sie psół chociaż go oszczędzałem. Teraz sobie jezdze fiatem brawo i o niebo lepiej.
Nie miałem z nim nigdy problemów. Nawet jak stał na dworze przez tydzień w mrozie to i tak odpalał na dotyk. Ale to jest jego JEDYNY PLUS!!!
Jak samochód stał tydzień jedynka nie chciała wejsc, dopiero jak sie rozgrzal po 5 minutach mogłem nim odjechac. Poza tym wsteczny bardzo ciężko wchodził niezależnie od pogody.
Tu ujdzie jeszcze. Chociaz musialem kupic amortyzatory tylne koszt 400 zł. Dwa razy w ciągu dwóch lat wymieniałem koncówki drążka stabilzatora. Nie mówiąc o tym że twardy.
Do przodu całkiem niezle, miałem obniżone siedzenie troche, mam 185 cm i było nawet dobrze. Bez tego pewnie nie bylo by tak kolorowo.
Jak to w fordzie nic specjalnego. Przyciski od podnoszenia szyb w fatalnym miejscu.
W zime całkiem nieżle. Natomiast w lato tragedia.
Z przodu całekime sporo dlatego że mialem wersje 3 dzwiowa, raz jechalem z tylu i mailem dosc ciasno, mał omiejsca, a na dziurach wałiłem glowa w sufit!
o to akurat konstruktorzy zadbali. A minimalne zeszlem deczko przed 8 litrow ale sie wlokłem poniżej 100.
Niezbyt ciekawa. Portafil mi spalic nawet jak go meczylem 12 litrow.
Tak sobie, mogło by być lepeij.
Tragedia. zawsze było w nim coś. Aż mój mechanik się sam widzil.
Na szczęście nie miałem. Strach by pomysleć co by to było bo części do escorta do tanich nie należą.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 90KM 66kW [l/100km]

9,8