Ocena kierowcy - Ford Escort VII Hatchback

Piotr Z., 19 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1998
Ford Escort VII Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Jest dobrze. Kilka drobiazgów, poza tym jeden problem z zawieszeniem. Silnik i skrzynia cudo. Ma 7 lat także wiewióra jeszcze nie wcina zieleni.
Za sprawą kilku dodatków bardzo przyjemnie, bez ingerencji w silnik. Ma 160 000 km, 120 000 jest u mnie i pracuje świetnie. Równomiernie, cicho i bez niespodzianek.
Żadnych problemów od początku eksploatacji. Zmieniłem sam lewarek na krótszy i jeszcze większa zabawa. Cudo!
Świetnie się trzyma drogi, na zakrętach rewelacja. Przy 130 000 km zmieniłem amortyzatory na Bilstein ( 1100zł) i lepiej sie nie da. Byłby doskonały, gdyby nie zawieszenie z przodu. Widzę, że nie tylko ja mam taki problem, Coś się wysypuje, mimo że zmieniłem parę elementów. Stuka, puka i złości.
Bez zastrzeżeń.
Nie szokuje ale też nie razi. Dla mnie lepiej niż przeciętnie.
Poza rzeczywiście zbyt głośną pracą na trzecim biegu, wentylacja i ogrzewanie spisują się dobrze.
Miejsca nie jest zbyt wiele, ale więcej nie potrzebuję, dla 4 osób jest wygodnie. Najprzytulniej za kierownicą.
Doskonałe nie jest, tym bardziej, że lubię wysokie obroty. Zamontowałem tłumik i niezbyt przyjemny dzwięk silnika po 5500 obr/min teraz zgrywa się z tłumikiem na korzyść.
Nie ma powodów do narzekań, chociaż jak wiadomo, zawsze mogłoby być lepiej. Ceny przeglądów da się przyjąć, konkurencja ma drożej, może z wyjątkiem Fiata ( ble).
Polecam. Nie wiem jak inne, ale 1.6 benzynka jest przyjemny. Poza tym welur, wspomaganie, centralny, ładna tonacja wnętrza, ergonomia nienaganna - pomagają czuć się dobrze. Małe usterki jak w każdym samochodzie.
Przy 160 000 km wygląda to tak. Wymieniłem parę bezpieczników, kilka razy żarówki w światłach, raz trzeba było zajrzeć do centralnego ( wilgoć ), raz zgubiłem 1 i 2 bieg nawiewu i ogrzewanie tylnej szyby. Niby dużo ale na 7 lat i taki przebieg to nic. Tym bardziej, że to drobiazgi.
Wszystko działa jak nalezy z wyjątkiem zawieszenia z przodu. Wymieniłem gumy, końcówki drążków i coś jeszcze. Zaczęło pukać i stukać, sprawia wrażenie jakby było rozkręcone, chociaż luzu na kołach nie ma,a maszynka od badania zawieszenia nic nie wykazała. Zagadka.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 90KM 66kW [l/100km]

8,2