Ocena kierowcy - Ford Escort VII Hatchback

Lechu, 17 lat temu
Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1996
Ford Escort VII Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Tuleje, wahacze, przeguby - kosztuje to grosze, ale trzeba czasem wymienić.
Uważam że Escort Cabrio to dobry wybór. Podoba mi się jego stylistyka, jest całkiem wygodny nawet na dalszych trasach. Ma trochę wad, ale generalnie go bardzo polubiłem. Przestronny, pewny, ciągle jeszcze ładnie wygląda - ma naprawdę sporo zalet. Poza tym blachy (odpukać) nie sypią mi się wcale, elektryka na razie działa sprawnie, dodatkowego wyposażenia jest w kit -uważam że to był dobry zakup.
Pięta achillesowa wozu - muli strasznie, przyspieszenia nie daje, generalnie jest naprawdę przestarzałą konstrukcją.
Nieźle - ale bez rewelacji. Razem z silnikiem dają mało zrywny, powlony, ale solidnie działający tandem.
Tu już lepiej, choć niestety części zawieszenia z przodu często się psują. Koszty wymiany są niemal zerowe, ale faktem jest że trzeba tego pilnować. Komfort jazdy ok.
Doskonale bez dachu, gorzej z dachem. Ogólnie nieźle.
Wszystko pod ręką. Jedno ale - reflektory przeciwmgielne są zasłonięte przez koło kierownicy. Można nie zauważyć że są włączone.
Nie widziałem jeszcze tak sprawnej dmuchawy. Mogę śmigać bez dachu przy +8 stopniach i nie jest źle.
Całkiem dobrze jak na cabrio - jeździłem w 4 osoby i nikt nie płakał zbytnio. Bagażnik też nie jest atrapą.
Tak sobie - to nawet nie chodzi o brak dachu tylko o głośny silnik.
Coś za dużo mi pali - 10 l w mieście.
Ok 7000 zł za niezły egzemplarz to nie jest dużo. Frajdy daje znacznie więcej :)
Wiek robi swoje - ale pierdółki się psują (antena, silnik dachu...).
Na razie odpukać dobrze - elementy do wymiany to były z powodu zużycia eksploatacyjnego a także paru zjawisk na polskich drogach.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]

10,2