Ocena kierowcy - Ford Escort VII Hatchback

starscreamer, 14 lat temu
Silnik 1.3 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1997
Ford Escort VII Hatchback 1.3 i 60KM 44kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Odziwo jak na tak mały silnik daję całkiem dużą przyjemność z jazdy jak na pierwsze autko ;) Spalanie autka moge śmiało porównać do Audi A3 1.8T, dokładnie tak samo jeżeli obchodzimy się delikatnie z gazem to jest bardzo ekonomiczny jak na swoja wage (1200kg), natomiast jeżeli ktoś lubi wyprzedanie we slalomem między samochodami i gaz w podłodze to jest to mały smok(najwyższe spalanie jakie odnotowałem po 1 dniu na rajdzie KJS na Niskich Łąkach we Wrocławiu to ponad 16.5l/100km
Silnik : Silniczek krokowy, u mnie zaczął wariować przy przebiegu 110tyś. km (koszt 380zł.) Mojemu znajomemu zaczał wariować przy ok 130tyś. km
Zawieszenie : Tuleje na tylnej belce na Wrocławskich drogach szybko się kończą :(
Wyciszenie raczej przeciętne, jeżeli zużyją się tuleje w zawieszeniu bądź amortyzatory zaczną dobijać to jest to dosyć uciążliwe ;(
Mój przykład: + Baaaaardzo spokojna jazda po mieście nie przekraczając 70km/h i osiągnąłem wynik w lecie 6,2l/100km oraz 6,85l/100km w zimie (pierwszy tydzień stycznia 2010) + Dynamiczna jazda po mieście auto paliło mi zawsze niemal tyle samo a wynik oscylował w okolicach 8,5l/100km w lecie oraz 9-9,2l/100km w zimie. + Bardzo śmiała jazda w rundzie KJS w lecie - miałem pełny bak pod korek przejechałem 85km i weszło 14,2l/100km wiec na 100km wyszłoby ok 16.5l/100km

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 60KM 44kW [l/100km]

9,4