Ocena kierowcy - Ford Escort V Hatchback

damianco@wp.pl, 19 lat temu
Rok produkcji 1991
Ford Escort V Hatchback 1.6 105KM 77kW 1990-1992 - Oceń swoje auto
ogolnie mozna polecic to auto wszystkim którym zalezy a w miare dobrym srodku lokomocji, a nie maja duzego portfela.Koszty obsługi niewiele wieksze niz rodzimego poloneza. Wada jest tylko to ze nadwozie w okolicavh wlewu paliwa lubi korodować-podobno wada fabryczna?. Wyeliminowano ja dopiero w modelach po 95r.Naprawde godne polecenia auto
kultura pracy na dobrym poziomie elastycznisc silnika równiez na bardzo dobrym pozimie jak,na motor 1.6 o ośmiu zaworach.Przyspiesza zwawo od najnizszych obrotów ale do 2800 do 5000 nastepuje wręcz eksplozja mocy i momentu obrotowego
skrzynia biegów o lekko sportowej charakterystyce, 1 i 2 dosc krótkie ,skrzynia pracuje miekko i bez zgrzytów
układ jezdny i zawieszenie auta poddano lekkiemu tuningowi, obnizając je i utwardzając.Pracuje swietnie auto trzyma sie drogi jak przyklejone,chociaz fabrycznie zamontowane zawieszenie tez radzi sobie nie najgorzej
widocznosc do przodu tyłu i na boki doskonała dzieki duzym powierzchniom szyb w wersji Ghia sa one fabrycznie przyciemnione
Auto w wresji 3-d .pod wzgledem ergonomii nie mam autku nic do zarzucenia jesli biorac pod uwage rok produkcji.wnetrze przestronne swobodnie mieszczące 4 potezne osoby chociaz w wersji Ghia-taka posiadam-i CLX majace fabryczny szyberdach wysokosc wnetrza z tyłu mogła by byc wieksza
Wentylacja auta dzieki febrycznemu szyberdachowi i wydajnemu układowi wentylayjno-grzewczemu stoi na dobrym poziomie. Ogrzewanie swietne.Juz po pzejechaniu ok 5 km w aucie mam przyjemnie ciepło
przestrzen dla pasazerów w zupełnosci wytarczajaca dla 4 dorosłych .miejsca na nogi nie zabraknie na3wet przy maksymalnie cofnietych fotelach
co do wyciszenia nie mam wiekszych zastrzeżen.Na 4
zuzycie paliwa w znacznym stopniu zalezy od stylu jazdy kierowcy, i zakresu utrzymywanych predkosci obrotowych silnika
cena do jakosci - wg mnie swietna
zadnych uwag nie posiadam poza rzeczami wynikajacymi znormalnej eksploatacji
jak na 192 000 km przebiegu auto nie miało jeszcze powaznej awarii nie licząc akumulatora który padł z dnia na dzien i unieruchomił mi auto w czsie jazdy w mieście

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 105KM 77kW [l/100km]

7,7