Ocena kierowcy - Ford Escort III Hatchback

Sylwester1985, 18 lat temu
Rok produkcji 1982
Ford Escort III Hatchback 1.3 69KM 51kW 1980-1986 - Oceń swoje auto
auto starsze odemnie, nie ma śladów korozji, jedynieniewielkie zadrapania lub odpryski konserwacji spowodowane zresztą tragicznymi warunkami drogowymi w mojej miejscowości powoduja korozję ale usówane w porę nic strasznego nie zrobią, silnik i skrzynia biegów to perfekcyjne urządzenia, miałem wiele aut ale to mnie stale zadziwia, nic nie jest w stanie unieruchomić go. Zawieszenie pozostawia może i niesmak ale tylko osobom które nigdy nie jeździły starymi autami. Ja oceniam go na doskonałe auto za niską cene i gorąco polecam!
jak na taki rocznik i ówczesne technologie produkcji... nieraz zdażało mi się jechać do cpnu z zapaloną lampka oleju ;) mimo to silnik nadal chodzi jak zegareczek
jedyny minus to brak piątego biegu
trochę męczący podczas dłuższej jazdy ale cochcieć jak auto jest starsze od właściciela
słaba widoczność do tyłu
czasem uderzam kolanami o kierownicę.. chociaż to może efekt nieorginalnych foteli
długo się nagrzewa ale potem już ok
całkiem dobrze gdyby nie juz wcześniej wspomniane uderzanie nogami o kierownicę
chałasuje jak sie jedzie po dziurach hehehe no ale takie materiały...
mi spala 8 litrów LPG więc nie narzekam, przeglądy hmmm nie są straszne naprawy też tanie jak się wie gdzie i co kupić
za grosze można kupić całkiem niezły egzemplaż, ja kupiłem za 2000 zł (2 lata temu) autko z gazem i w bdb stanie,
są drobne niedociągnięcia i to owocuje usterkami.
nic dodac nic ująć, autko kupiłem 2 lata temu i zrobiłem nim ponad 20 tyś km w tym czasie ani razu nie stałem na trasie, jedyny mankament to akumulator który przysparzał mi przy niskich temperaturach trochę kłopotów, jednak po jego wymianie wszystko ok.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.3 69KM 51kW [l/100km]

7,7