Ocena kierowcy - Ford Ecosport II SUV Facelifting

cads, 5 lat temu
Silnik 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Rok produkcji 2018
Ford Ecosport II SUV Facelifting 1.0 EcoBoost 125KM 92kW od 2017 - Oceń swoje auto
Inne : Silnik i skrzynia automatyczna, a konkretnie jak to razem ze soba wspolpracuje - bardzo jestem zaskoczony ze taki mały silniczej tak dobrze sobie radzi
Typowe auto do miasta dla osob mieszkajacych na obrzeżach miasta, ktore do domu maja np. kawalek drogi polnej z dziurami (rewelacja przy takim przeswicie). Na trase tez jest ok, ale przy predkosciach autostradowych spalanie rosnie do ok 9-10l (gdyby mozna było zamowic wiekszy silnik pewnie byłoby lepiej). Bardzo ładnie prezentuje sie wersja ST line dwukolorowa (biała perła + czarny dach) z ciemnymi felgami i duzym spojlerem (ktory troche optycznie wydłuza auto), bardzo ładny srodek czarna alcantara z czerwonymi przeszyciami.
Bardzo mile zaskoczenie, sprawnie przyspiesza i nie przeszkadza dzwiek 3-cylindrow, w stosunku do 1.0 tsi to jest mistrz swiata (chyba dlatego ma tyle nagrod). Gdyby 1.0 TSI był lepszy to kupil bym seata arone, bo tylko z tym mozna było wybrac automat, ale po jezdzie probnej wybor był jeden
Bez zastrzezeń, jak na zwykla skrzynie hydrokinetyczna jestem zaskoczyony, super dziala kickdown - nigdy wiecej manuala
Zona ma wersje ST - bardzo dobry uklad jezdny choc jak sie wjedzie w dziurawa droge to troszeczke za mocno czuc sztywnosc zawieszenia (jak na auto miejskie, bo sportowe to tylko z nazwy)
Wyglad sprawa gustu - zonie bardzo sie podoba (dlatego je wybrała), ale ja jestem raczej na nie wg mnie patrzac na auto z boku ma nieproporcjonalny stosunek wysokosci do długosci , ale przod auta jak najbardziej OK
jak to w nowych autach wyglad za widocznosc - przeszkadza słupek A po stronie kierowcy oraz szybe przednia zasłania troche wycieraczka po stronie pasazera. Do tyłu i na boki jest Ok i pomagaja czujniki i kamera
Dla mnie ok, bardzo szybko mozna sie ogarnac. Mogło by byc wiecej schowkow, a te ktore sa powinny byc wieksze
bardzo wydajna klima, - dzialania ogrzewania jeszcze nie sprawdzilem, bo auto odebralem w czerwcu
Tu mogłoby byc lepiej szczegolnie z tyłu, ale kupowalismy auto do miasta dla zony i dwojki dzieci na dojazy do szkoły i pracy wiec wiemy co wybralismy wiec nie mozemy narzekac
bez zarzutów, przy 140 mozna spokojnie rozmawiac
Ciezko cokolwiek na razie powiedziec - przeglady w cenie jak u forda (wiec drogo nie jest) - zawsze auto mogłoby mniej palic na razie srednia z 6 tys 7.3l/km - jak na automat moim zdaniem nie jest zle - poprzedni samochod Yaris ze 100KM silnikiem palił 6,7 srednio
Gdyby miał kosztowac tyle co podaje cennik forda bysmy go nie kupili, ale rabat ok 20% ceny zrobił swoje
Popsuł sie przycisk od szyberdachu - ale na szczescie tylko ten ktorym mozna zamknac dach za pomoca jednego klikniecia (opcja przytrzymania i zamykania na szczescie działa) - serwis twierdzi ze wie co to jest w poniedzialek jade na naprawe
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 EcoBoost 125KM 92kW [l/100km]