Ocena kierowcy - Ford C-MAX II Minivan Facelifting

Jachu, 1 miesiąc temu
Silnik 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Rok produkcji 2017
Ford C-MAX II Minivan Facelifting 1.0 EcoBoost 100KM 74kW 2015-2019 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Układ hamulcowy : Raz zapiekły mi się zaciski tylne, ale to prosta rzecz do naprawy.
Super auto dla rodziny z dziećmi. Mamy dwójkę i to auto świetnie spisuje się na codzień. Odstawianie dzieci do przedszkola, później odbiór tym autem to czysta przyjemność. Nie żałuję zakupu i jedyne co mnie boli to fakt że nie wychodzi kolejna generacja C-Maxa, bo to jest auto stworzone dla rodziny. Zostanę z nim tak długo jak to możliwe. Silnik mimo wielu skrajnych opinii - 1.0 przy odpowiednim dbaniu (wymiana oleju co 10 tysięcy kilometrów) jest świetny, bardzo oszczędny. Wymieniłem rozrząd przy 170 tysiącach (był od nowości nie zmieniany) i śmigam dalej. Auto pali mi 5 litrów benzyny. Na autostradzie więcej jak trzeba przycisnąć, ale prędkości przelotowe dzięki fajnej skrzyni biegów nie robią na nim wrażenia, 140 można śmigać bez problemu na autostradzie, raz jechałem 170 (oczywiście w niemczech w miejscu dozwolonym) i ciągnął na więcej...
6 biegów to jest coś czego brakowało mi w starszych fordach z benzynowymi silnikami. Teraz jest idealnie i auto na trasie się tak nie męczy.
Tutaj miałem ogromne zaskoczenie podczas pierwszej jazdy po zakupie. Miałem wcześniej focusa mk3, a jeszcze wcześniej focusa mk2, jeździłem też C-maxem 1 generacji i obawiałem się że ten cmax będzie się prowadził tak samo jak 1 gena. Ale tu miłe zaskoczenie, bo prowadzi się go lepiej niż focusa mk3. Masz wrażenie jakbyś jechał lekko podwyższonym gokardem, bardzo fajnie trzyma się drogi i zawieszenie sprawia wrażenie jakby sportowego.
auto ma 7 lat obecnie i żadnych oznak korozji. Bardzo jestem zadowolony z niebieskiego koloru.
Tutaj nie mam nic do zarzucenia, cmax - auto rodzinne, wszystko ładnie widać.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 EcoBoost 100KM 74kW [l/100km]

Ford C-MAX II Minivan Facelifting