Ocena kierowcy - Fiat Uno II

grześ, 19 lat temu
Silnik 1.1 i.e. 50KM 37kW
Rok produkcji 1995
Fiat Uno II 1.1 i.e. 50KM 37kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Generalnie fajne i w miarę tanie auto. Dobre jako pierwszy samochód (mój przypadek). Trzeba o niego dbać, zmieniać mu płyny i pilnować rdzy. Niestety lubi zaskoczyć nieprzewidzianymi usterkami, mi parę razy na drodze stanął, co gruntownie podkopało moje zaufanie do fiatów. Podobno fajnie się tuninguje. Godne polecenia dla studentów (zamiast cc/sc) i 3-4 osobowych rodzin z mocno okrojonym budżetem.
Silnik w porządku. Na gazie trochę elastyczniejszy niż na benzynie, spadku mocy nie odczuwam.
Biegi dobrze zestopniowane, problemy z synchronizacją trójki (trzeba wolno wrzucać albo przegazowywać). Raz zapiekł mi się lizak i nie dało się wrzucać biegów, na szczęście naprawa kosztowała około 80zł
Prowadzi się dobrze, ale wynosi trochę w zakrętach. Hamulce mocne to nie są.
Dobra widoczność, czasem tylko trochę przeszkadzają mi słupki z przodu. Do tyłu spoko, można fajnie zaparkować.
Mniej więcej wszystko pod ręką. Zresztą za dużo tego nie ma. Zaskakująco pakowny jak na swoje rozmiary.
Tu słabiutko. Dwie osoby po prysznicu i już nic nie widać. Nagrzewa się wolno, a jak się rozgrzeje to trudno wyłączyć ogrzewanie.
Tu całkiem nieźle. Z tym że wielki to nie jestem 175cm. Z tyłu da się jechać w 2 osoby w 3 już robi się ciasno. Dziecko w foteliku kopie kierowcę po plecach, ale jak na jego wymiary zewnętrzne to naprawdę przyzwoicie.
Do 90km/h da się wytrzymać, potem trzeba zgłaśniać radio. Ale w porównaniu z CC/SC to i tak dużo lepiej.
Spalanie 7-10l LPG/100km więc całkiem znośnie. Bierze już trochę oleju 1l/5000km. Koszty przeglądów niewielkie jeśli szerokim łukiem omija się ASO. Części w miarę tanie, ale te nieoryginalne. Na giełdzie jest wybór. Niestety za często trzeba tam jeździć.
Tu jest w sumie nieźle, chociaż ja miałem pecha co do egzemplarza. Przjechałem nim 85 tys w 3,5 roku. Na początku było 8-9zł/100km, dzisiaj 17-19zł/100km (gaz zdrożał prawie 2 razy!!) ale i tak ciągle jest ekonomicznie. Niedługo się go pozbędę, będzie trochę szkoda, ale ulga będzie chyba większa :)
Słabo, jakoś dużo pierdół mi się psuło. A to wycieraczka tylna stanęła (sam naprawiłem) a to wyłącznik świateł stop. Żarówki generalnie za często mi się nie przepalały, ale drobnych usterek było trochę. Nie umiem wyregulować wolnych obrotów na gazie i notorycznie mi gaśnie co strasznie wk...
Chyba miałem pecha. Po przerobieniu na gaz, padł mi gaźnik (wypaliła się dysza - 100zł używany z giełdy), za nim poleciał aparat zapłonowy (giełda 100zł), alternator też zmieniałem (300zł używany). No i największa zmora czyli ruda. Kupiłem piękne białe auto a teraz mam rdzawe. Jest wszędzie od połowy auta w dół. Fakt, że tego nie robiłemi dałem mu się zapuścić, ale prędkość rdzewnienia jest zastraszająca.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.1 i.e. 50KM 37kW [l/100km]

7,8