Ocena kierowcy - Fiat Uno II

Silnik 1.0 i.e 45KM 33kW
Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Fiat Uno II 1.0 i.e 45KM 33kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : zapieczone rozpieraki chamulca ręcznego
Dla mnie OK. Przewieziesz pralkę pułki. Mały samochodzik do wszystkiego.
Silnik OK. Na taką pojemność to myślę że lepiej się nie da.
Już podczas zdawania egzaminu na prawko miałem z nią problemy. Teraz mam troszkę nowszy model więc jest lepiej. Musi być dobrze sprzęgło wyregulowane i biegi wchodzą w miarę luźno - choć w skodzie faworit wydaje mi sie że było lepiej.
Małe autko więc na taką klasę jest Ok.
Dla mnie Ok. Przód widać tył krótki.
Brak problemów z większymi kierowcami 183cm z przodu. Z tyłu już jest problem jeżeli z przodu jedzie większa osoba. Ale rodzina 4 osobowa daje sobie radę.
Z tym w moim jest problem. Kratka środkowa i zewnętrzne dają tylko zimne powietrze. A gorące powietrze cały czas leci choć mam gorące, i nawiew wyłączone - to jest do sprawdzenia (od samego początku tak było)
Kierowca OK. Pasażer też się mieści. Reszta w jw.
Do 100 OK. Potem już hałas powietrza. Ale rozmawiać się da.
Mały silnik dużo pali. Niestety to jest prawda. Pali tyle co silnik 1,4 innych marek. Ale za to nie zdycha pod światłami można normalnie jeździć po mieście i jako takie przyśpieszenie przy wyprzedzaniu do 110 potem już lepiej nie wyprzedać na krótkich odcinkach. Nie oceniam ile spala ale średnio tak jak u innych.
Nic dodać nic ująć OK jeżeli niebyło by samochodów z zagranicy to kupiłbym ten. Ale mamy dostęp do samochodów i kupił bym inny większy.
Po 75000 Powiem brak większych nie licząc (wymiany zbiornika paliwa wada chyba fabryki ale już po gwarancji), i bendyks (chyba się tak pisze) zapieczonych chamólców rozpieraka od ręcznego. Wogule mechanik stwierdził auto jak na razie igła.
Nie zawiodło nawet w duże mrozy kręciło bez problemu nie przegrzewa się w gorące dni.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 i.e 45KM 33kW [l/100km]

5,8