Ocena kierowcy - Fiat Uno II

Silnik 1.0 i.e 45KM 33kW
Rok produkcji 1997
Okres użytkowania: 5 lat
Fiat Uno II 1.0 i.e 45KM 33kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Wszystko zależy od punktu widzenia i osoby która tym samochodem jeździ. Ja ogólnie jestem zadowolony chociaż Super satysfakcji i przyjemności z jazdy nie mam.
Ogólnie nieźle, z tego co wiem silniki Fiata są dość dobre i wytrzymałe. Niestety po montażu LPG miałem pare znacznych awarii. Montaż LPG w moim UNO nie było dobrym pomysłem. Silnik posiada niewielką ale uciążliwą wadę (jak się okazuje fabryczną). Systematycznie trzeba wymienać uszczelkę pod pokrywą na zawory.
To pięta Ahillesowa Fiatów. Mój jest tego dobrym przykładem. Jedynka z problemami, Dwójak niekiedy przy przełączaniu sobie "zgrzytnie". 80% prób wrzucenia wstecznego kończy się niepomyślnie i trzeba próbować jeszcze raz.
Jesli ktoś jeździ do 110 Km to nie powinien się niczego obawiać i będzie w miarę zadowolony. Problemy zaczynają się przy większych prędkościach. Bardzo twarde zawieszenie!
Wysokie siedzenia powodują że wszystko widać z przodu. Z widocznością z tyłu też nie ma problemu. Przy parkowaniu nie trzeba się zastanawiać zbytnio gdzie kończy się samochód.
Ogólny standrad. Nikogo nic nie powinno zaskoczyć.
Nie rozumie po co są boczne i centarlne wloty powietrza. Od 5 lat kiedy mam ten samochód otwarłem je chyba z 4 razy. Problem polega na tym że w lecie przez te wloty wpada ciepłe powietrze a w zimie zimne powietrze, nic z tego nie rozumie.
Uważam że mniejsca jest wystarczająco. Nikt z pasażerów szczególnie się nie uskarża na brak miejsca.
Na tą klasę samochodów jest dobrze.
Samochód w utrzymaniu nie jest drogi. Tanie i ogólnie dostepne części zamienne to zaleta, chociaż trzeba uważać na zamienniki. Zużycie paliwa średnio 7 litrów na 100 km.
Cena trochę za wysoka.
Należy systematycznie sprawdzać podstawowe rzeczy (światła, olej, płyny itp.) i uzupełniać braki na bieżąco, bo może nas nie miło na trasie zaskoczyć.
Notoryczne wymiany uszczelek pod pokrywą na zawory (raz do roku). Wymiana uszczelki pod głowicą.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.0 i.e 45KM 33kW [l/100km]

7,1