Ocena kierowcy - Fiat Uno II

NTo, 17 lat temu
Silnik 1.0 i.e 45KM 33kW
Rok produkcji 1998
Fiat Uno II 1.0 i.e 45KM 33kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Polecam każdemu z niezamożnym budżetem. Auto ekonomiczne i tanie przy zakupie...Jestem zadowolony z kupna ale nie ukrywam, że gdybym miał pieniądze napewno zdecydowałbym się na coś zupełnie innego. Nie oszukujmy się. Jeśli byłby taki dobry to jego cena byłaby inna.
Względie dobrze...Troche ciężko go ,,ruszyć" z niskich obrotów.
Tu mam zastrzeżenia do pierwszego i wstecznego biegu. Mechanik w warsztacie powiedział, że to taka ,,uroda" tego modelu.
Doskonały do manewrowania nawet na niewielkiej przestrzeni. Ma niestety tendencje do wychylania na zakrętach. Jest również nieprzewidywalny wobec silnych podmuchów wiatru.
Tutaj bez najmniejszych zarzutów.
Wszystko proste, wręcz banalne. Minusem jest mała ilość schowków.
Może to wina akurat mojego egzemplaża ale bardzo długo mija nim się nagrzeje...Częste zimowe problemy z zaparowanymi szybami.
Jak na tej wielkości i klasy auto jest całkiem dobrze. W 4 osoby spokojnie można wybrać się nawet w dłuższą podróż niż do pobliskiego lasu :-)
Tu problemy zaczynają się przy ok 100km/h...Mimo to jak na taniego Fiata może być
Zupełnie przyzwoicie ale nie rewelacyjnie. Wkońcu to leciutki samochodzik.
Nic dodać nic ująć. Cena i koszty eksploatacji to największe zalety Fiata Uno.
Przez dwa lata eksploatacji zerwałem linkę chamulca ręcznego (koszt razem z wymianą 40zł). Pozatym miałem problemy z alarmem ale to raczej nie wina samego auta.
Naprawdę bez zarzutów. Poprzedni właściciel mało go używał. Auto przy kupnie było bardzo zadbane.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 i.e 45KM 33kW [l/100km]

Fiat Uno II