Ocena kierowcy - Fiat Uno II

Sebastian Maksymilian, 18 lat temu
Silnik 1.0 i.e 45KM 33kW
Rok produkcji 1997
Fiat Uno II 1.0 i.e 45KM 33kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Gdyby nie to spalanie mógłbym powiedzieć, że uno jest ok, mimo, że dużo włożyło się w jego naprawy pieniędzy (samochód posiadam od ponad pół roku).
Po ostatniej wizycie u mechanika jest już OK. Główny mankament jest taki, że nawet gdy samochochód jest na luzie i chcę wrzucić wsteczny nie żadko coś zgrzyta w nim, mimo, że jest na wolnych obrotach!
Zgrzyta! Dość często, jak wyjeżdżam z parkingu i po zatrzymaniu pojazdu chcę wrzucić jedynkę, to trzeba sposobem zrobić to. Wsteczny dość często nie chce wejść do końca. Wtedy trzeba, troszę gazu dodać, aby wszedł! Albo użyć siły, ale nie zawsze działa takie rozwiązanie!
Ostatnio coraz gorzej mi się nim wykonuje skręty. Czasami jest dobrze, ale jak mu coś strzeli to jest źle.
Żadnych rewelacji. Jak silni nie rozgrzany to przy zmianie biegów trochę nim rzuca.
Bardzo długo trzeba czekać w zimę, aby zaczął dawać ciepłe powietrze na szybę. Z środkowych kratek o dziwo nie mogłem wydobyć ciepłego powietrza.
Dobrze, choć fotel od kierowcy mógłby być wygodniejszy!
Dobrze, jak potrzeba, aby był cicho to jest cicho. Ale jak chce się, aby silnik wprowadzić na wysokie obroty - to w tym przypadku także jest ok.
Dużo mi pali jak jeżdżę jedynie po mieście. Nawet dochodzi do 10. Na troszę dłuższy dystans już jest z tym lepiej.
Trudno dać mi tu jakąkolwiek ocenę...
Z drobiazgami to trudno powiedzieć. Samemu można naprawić, jeżeli popsuje sie coś prostego do roboty. Chociaż najgorsze jest to, że te "drobiazgi" mają miejsce!
Co prawda samochód kupiłem używany, no ale... tłumik do wymiany, miska olejowa do wymiany, spalanie... trzeba z tym do mechanika się przejechać, bo chyba za dużo spala

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 i.e 45KM 33kW [l/100km]

10,4