Ocena kierowcy - Fiat Uno II

angelika2167@wp.pl, 16 lat temu
Silnik 1.0 i.e 45KM 33kW
Rok produkcji 1997
Fiat Uno II 1.0 i.e 45KM 33kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Auto spisuje się na prawdę dobrze, nie zawodzi mnie na trasie.
Karoseria : Nie ma co się oszukiwać, uniaczek lubi sobie podrdzewiec.
Układ hamulcowy : Nie można powiedzieć, że ma hamulce jak brzytew, ale dają radę.
Inne : Autko lekkie, lubi się przeginać na zakrętach, przy szybkiej jeżdzie po złej drodze, troszkę lata.
Jedyny mankament to skłonność do wycieków oleju, ale nowa uszczelka + silikon termoaktywny niweluje wycieki do zera!!
No cóż, ostatnio miałam problemy z zewnętrznym mechanizmem zmiany biegów. Porobiły się luzy na cięgnach. Ale po wymianie cięgien i wymianie podkładek itp. wszystko biegi znów wchodzą doskonale.
Trzeba dbać o wymianę amortyzatorów(przednie szybko się zużywają). Sworznie wahaczy, drążki kierownicze też ulegają zużyciu.
Super widoczność z każdej strony!
To takie żelazko, ale ma swój urok :)
Ogrzewanie słabe, w okresie jesiennym trzeba przejechać co najmniej 10min aby zaczęło grzać, a w zimie to już tragedia. wentylacja dobra, ale skłonność do psucia się zaworka nagrzewnicy.
Przy wzroście 161cm przestrzeni mi wystarcza :P
No nie jest to auto nowej generacji, ale da się znieść.
Auto mało pali, dobre do poruszania się po mieście, ale i w trasie daje rade. Części można dostać tanio, dużo części na szrocie.
Jak za takie pieniądze to super zakup!!
W autko trzeba włożyć serce. Im więcej mu się poświęca uwagi tym mniej rząda od użytkownika. Jeśli ktoś potrzebuje auta nie dla przyjemności, a przysłowiowego muła do roboty to niech zapomni o uniaku.
Auto nigdy mnie nie zawiodło. Nie zatrzymało się na drodze. Nawet gdy urwał mi się przewód podciśnieniowy od gaźnika, dowiózł mnie 300km do domu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 i.e 45KM 33kW [l/100km]

6,3