Ocena kierowcy - Fiat Uno II

Silnik 1.0 i.e 45KM 33kW
Rok produkcji 1997
Fiat Uno II 1.0 i.e 45KM 33kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Karoseria : rdza go zżera gdzie chce :(
Autko spełnia powierzone zadanie, nie jest to może fura marzeń, ale jeśli szukacie wozidełka zarówno do miasta jak i na trasę - może być, a za takie pieniądze, nic lepszego nie znajdziecie.Prosta konstrukcja, więc każdy mechanik da radę ;) Nigdy mnie nie zawiódł. Chcę jechać nad morze (ponad 600 km), czy na mazury (podobnie) to wsiadam i jadę. Autko zawsze gotowe do drogi ;)
Jak we wszystkich fiatach, skrzynia biegów średnio pracuje :(
Może stuka i puka, ale auto wjedzie wszędzie gdzie trzeba, nawet tam gdzie zwątpią niektórzy kierowcy i ich pseudo-terenówki :D Jeździłem nim po polach, lasach i nigdy nie zawiódł ani nie zakopał się.
Wzór do naśladowania w tej materii
Nie ma fajerwerków, ale wszystko tam, gdzie byc powinno.
Tak wiele miejsca w tak małym aucie - dziś już niespotykane w nowych samochodach.
Jak na tą klasę i wiek konstrukcji - nie jest źle. Niemożna go porównywać przecież z nowoczesnymi samochodami.
Na trasie można "zejść" poniżej 5 l/100 km, trochę gorzej w mieście, ale nie jest źle - wręcz przeciwnie. Koszty napraw, wymian, części zamiennych - bardzo niskie.
Z drobiazgów, to nic się nie popsuło.
Usterek jako takich nie miałem. Rozrząd wymieniony po 100 000 km, naprawiane zawieszenie po awaryjnym lądowaniu w dużej dziurze (omijane dziecko na drodze). W sumie jak już coś się psuje, to po przebiegu większym niż w wielu innych samochodach.,

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 i.e 45KM 33kW [l/100km]

6,2