Ocena kierowcy - Fiat Uno II

Maciej T., 21 lat temu
Rok produkcji 1999
Fiat Uno II 0.9 39KM 29kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Oceniłbym na jeden, ale chociaż silnik w miarę jakoś chodzi. Odradzam wszystkim kupna takiego auta, gdyby nie było tak drogie oddałbym je na złom na kilogramy. Firma Fiata, która produkuje te auta powinna się bardzo wstydzić. Po za tym daje tylko gwarancję roczną, bo pewnie gdyby miała trwać dłużej to musiała by wszystkie usterki naprawiać ze swojej kieszeni, a tak przynajmniej mają robote w serwisie za duże pieniądze. I tak przy okazji 3 razy naprawiany hamulec ręczny w ASO nadal niestety nie działa, będzie trzeba z mienić mechanika.
Na razie dobrze.
Po 20 tysiącach remont kapitalny i to niestety już po gwarancji.
Mogło by być wspomaganie kierownicy.
Z przodu martwe punkty, z tyłu kiepska widoczność.
Mało schowków.
Zimą można zamarznąć przy dobrych mrozach, a latem nie można oddychać.
Z tyłu ciasno dla trzech osób.
bez komentarza.
Ceny napraw stanowczo za drogie szczególnie w ASO.
Przy tylu uszkodzeniach to i tak chyba wysoka ocena.
Nie ma miesiąca w którym nie wymieniłbym żarówki z przodu i stopu, trzeszczą plastiki wewnątrz auta, po 15 tysiącach oczywiście też po gwarancji odczepił się katalizator od rury wydechowej,3 razy wymieniany zamek od wlewu paliwa którego musiałem dokupić osobno przy zakupie,często haczy się pedał gazu przed pierwszym wyjazdem.
Jak już wspomniałem remont skrzyni, wymiana sprzęgła 23 tys. km które wytrzymało 400 km i znowu ponowna wymiana, wszystkie amortyzatory do wymiany po 18 tyś km, hamulec ręczny pewnie lepszy był by od roweru, co 6 miesięcy hamulce przednie blokują się, są całkowicie zgrzane, pordzewiałe, a tylnie bębny rdza na rdzy, przecieki wody z przodu strona kierowcy dywanik już niestety wyrzuciłem, wycieki z pół osi i z układu kierowniczego. Myśle, że chyba nic już więcej nie zapomniałem.
Fiat Uno II