Ocena kierowcy - Fiat Uno II

dawid, 15 lat temu
Rok produkcji 2000
Fiat Uno II 0.9 39KM 29kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Inne : To, że za takie pieniądze przejechałem 3 lata autem ktore nigdy mnie nie zawiodło.
Układ hamulcowy : blokujące hamulce
Układ elektryczny : przepalające żarówki
Dla początkujących kierowców którzy szukają autka do podszkolenia lub dojazdu do pracy i nie zwracają uwagi na wygląd auta to jest super.
Czego mozna się spodziewać po 39 koniach. Silnik dla bardzo spokojnych kierowców. W mieście nie ma jeszcze tragedi, w trasie przy wyprzedzaniu robi się niebezpiecznie.
Poza wstecznym który czasem nie wchodzi wszystko jest na przyzwoitym poziomie.
Tutaj również nie jest źle. Oczywiście do sensownych prędkości.
Jeździłem wieloma autami ale takiej widoczności jak w tym nie ma nigdzie. Idealnie wyczuwalny przód oraz tył przy parkowaniu. Super do nauki początkujących kierowców.
Wszystko brzydkie i toporne. Czas w tym autku zatrzymal się 20 lat temu.
Wentylacja i ogrzewanie w tym aucie nie istnieje. Zimą zimno jak nie wiem, bez gąbki do szyb ani rusz. Najlepsze jaja są zimą jak trzeba więcej skrobać w środku niż na zewnątrz.
Jak na te gabaryty zewnetrzne to uważam, że jest o.k. Po rozłożeniu siedzeń można zrobić przeprowadzkę.
Przeciętnie, do 2,5-3tys. do wytrzymania. Powyżej robi się bardzo głosno. Na trasie po przekroczeniu 130 km/h jest taki hałas, że zadne radio tego nie zagłuszy.
Naprawy bardzo tanie, częsci również. Idealne auto dla ludzi których niskie koszty utrzymania są najważniejsze.
Bardzo niskie koszty utrzymania auta w dobrej kondycji.
Było tego trochę - sygnał dzwiękowy, węzyk od spryskiwacza, zepsute zamki, zepsute podnoszenie siedzenia, przepalające się żarówki, blokujące hamulce.
Nigdy mnie nie zawiódł. Przez trzy lata zawsze gotowy do jazdy, nawet przy -20 stopniach. Mam nadzieję, że obecne autko w tym temacie bedzie takie samo. Zero korozji, poprzedni właściciel musiał dobrze zakonserwować.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.9 39KM 29kW [l/100km]

6,6