Ocena kierowcy - Fiat Stilo Kombi

jaras, 16 lat temu
Silnik 1.9 JTD 115KM 85kW
Rok produkcji 2004
Fiat Stilo Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik rewelacyjny.
Inne : Szybko padają żarówki i żeby je wymienić auto musi iść na podnośnik. Przesada.
Najmocniejszy punkt tego samochodu. Fiat wyprzedził Niemców i Japończyków w dieslach o lata świetlne.
Jak dla mnie OK.
Nie znam się za bardzo, ale nie narzekam. Wymiana tylnego amortyzatora i wahaczy.
Boczny słupek ogranicza widoczność i trzeba się ruszyć. Dobrze, że chociaż wtedy.
Bardzo dobrze. Wszystko na właściwym miejscu.
Bez uwag. Klima manualna OK.
Z tyłu mogłoby być trochę więcej miejsca dla pasażerów. Ale 2 dorosłych i 2 dzieci spokojnie skimnęło się na 2h na parkingu pod Florencją w drodze na południe Włoch.
Miałem problem z elementami wyciszającymi komorę silnika, co powodowało ich terkotanie przy zimnym silniku (odwarstwienia). Serwis próbował mnie bagatelizować, bo nigdy nie mieli z czymś takim do czynienia. Dopiero jak mnie wkurzył ich mechanik, twierdząc, że leję za dużo oleju i stąd to terkotanie, narobiłem bałaganu i potraktowali mnie serio. Dostałem na tydzień zastępcze nowe bravo, a serwis na serio zajął się moim samochodem. Usterkę usunięto, a terkotanie ustało.
Rewelacja. Na trasie 5,6 z klimą i prędkością 130 km/h. W mieście 7,4 bez klimy i 7,6 z klimą.
OK
Mocowanie lewych tylnych drzwi.
Jeden raz laweta. Blisko domu zawiódł czujnik obrotów silnika. Nie zawiódł serwis. Po 1,5 h auto już jeździło.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 115KM 85kW [l/100km]

6,2