Ocena kierowcy - Fiat Seicento Hatchback 3d

Homek, 17 lat temu
Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: 5 lat
Fiat Seicento Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Bardzo fajna autko do miasta dla 1, ew. 2 osob. Silnik 1.1 to optimum dla niego, no chyba, ze ktos nie zamierza wyjechac nim na miasto. Polecam!
Jak na tak lekkie auto (ok 750 kg) silnik 1.1 (54 km) jest idealny. W miescie zwawo przyspiesza, na trasie, jak go troche pokrecic, rowniez sobie niezle radzie (oczywiscie z max. 2 osobami na pokladzie... pozniej zaczynaja sie schody). Przy delikatnym wietrze w plecy i minimalnego doslownie pochylenia terenu udalo mi sie wycisnac 160 km/h. Kierowcy wyprzedzanych golfow zerkali troche z niedowierzaniem :))
Stosunkowo krotka dziwgnia lewarka, fajnie sie przerzuca biegi. Niestety czesto bieg wsteczny wchodzi dopiero za drugim podejsciem
Zawieszenie twarde, dobrze trzyma drogi. Nie zmienia to faktu, ze przy okolo 130 km/h samochod zaczyna sie powoli unosic..
Wszystko widac, do tylu mozna jezdzic praktcznie bez lusterek.
Wszystko jest na swoim miejscu. Jedyny minus - przyciski do opuszczania szyb moglyby zostac umieszczone nieco blizej, a nie w konsoli srodkowej.
Autko szybko sie nagrzewa, bez problemu mozna pozbyc sie zaparowanych szyb. Szkoda tylko, ze "najwiekszy" bieg wentylatorka jest dosc glosny.
Jak na te klase auta jest bardzo przyzwoicie, choc siedzenia (z przodu) moglyby byc nieco wygodniejsze. Jazda kilka godzin = bol kregoslupa. Pasazerowie z tylu maja po prostu pecha..
Mogloby byc lepiej.. Do 90km/h jest bardzo przyzwoicie (o ile droga jest gladka, bo halas od kol z luboscia przenika do kabiny), powyzej setki, przestaje sie chciec sluchac radia. Zaczynaja sie szumy wiatrow, no i silnika.. Jazda powyzej 120 jest juz meczaca dla ucha.
Jezdze glownie po trasie (ok 75%) i spalanie srednio wacha sie miedzy 5,6-5,8 l/100 km. Raz zima przekroczylo mi 6l. (6,1), jadac na wakacje udalo mi sie zejsc ponizej 5l. Jak dla mnie rewelacja.
Jesli trafisz na egzemplarz w dobrym stanie - bierz bez zastanowienia. Warunek - silnik 1.1.
Niezle. Nic nie skrzypi oprocz tylnej polki przy otwieraniu bagaznika. Zepsula sie lampka wewnatrz kabiny i nie wlacza sie automatycznie po otwarciu drzwi. Mozna z tym zyc ;-) Aha, co jakis czas hamulce troche popiskuja.. Mechanik mowi, ze nic im nie jest.
Jak dotad nic sie powaznego nie zepsulo. Wymienilem akumulator (po 5 latach), tlumik tylni i srodkowy (po 5 latach), pare zestawow wycieraczek. Zaczyna sie zuzywac sprzeglo, ale to akurat mnie nie dziwi, bo wiem ile osob uczylo sie na nim jezdzic.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 55KM 40kW [l/100km]

5,4